ABA liga: Primorska bez šanse u duelu sa Zvezdom (video)

Primorska je nadigrana najviše sjajnom odbranom i agresivnom igrom u napadu. U jednom trenutku Zvezda je imala čak 36 poena prednosti. Tim iz Kopra uspeo je donekle da smanji prednost, ali ne i da spreči težak poraz rezultatom 90:64.

Crvena zvezda je odnela ubedljivu pobedu u prvom meču nove sezone u ABA ligi. Košarkaši Milana Tomiča trijufmovali su nad Primorskom sa 90:64 i na taj način se makar delimično revanširali za iznenađujući poraz u Superkupu.

Već od početka utakmice bilo je jasno da je Zvezda veliki favorit, a Primorska je u dvorani "Aleksandar Nikolić" samo tokom prvih nekoliko minuta uspevala da parira crveno-belima. Koliko je domaći tim bio dominantan na parketu najbolje govori podatak da su gosti u drugoj četvrtini uspeli da ubace samo tri poena.

Primorska je nadigrana najviše sjajnom odbranom i agresivnom igrom u napadu. U jednom trenutku Zvezda je imala čak 36 poena prednosti. Tim iz Kopra uspeo je donekle da smanji prednost, ali ne i da spreči težak poraz.

U Crvenoj zvezdi najbolji igrač je bio Braun sa dabl-dabl učinkom od 18 poena i deset asistencija, Dobrić je ubacio 13, Gist 11, a Faje 10 poena. U Primorskoj se istakao Lens Heris sa koševima za 17 poena. Po učinku najbliži su mu bili Žiga Dimec sa 12 i Alen Hodžić sa 10 poena.

U drugom kolu ABA lige Zvezda gostuje Budućnosti, dok će Primorska u Kopru dočekati Partizan.