Izvor: FoNet, N1
Za vozače koji nemaju svu opremu potrebnu kako bi spremni dočekali zavejane puteve, propisane su kazne - za fizička lica od 6.000 do 20.000 dinara, za pravna od 100.00 do 800.000 dinara, a za preduzetnike od 50.000 do 100.000 dinara, podsećaju iz AMSS.
Rok za zamenu starih zimskih guma odavno je istekao, a kako su u prethodnom periodu temperture bile iznad proseka, mnogi su odložili tu obavezu.
Za sve koji putuju van naseljenih mesta, obavezno je i posedovanje lanaca, ali i druga standardna oprema za vozače, kao što je trougao na primer.
Damjanović savetuje vozače da provere stanje rezervnog točka i da je neophodno da i on bude ispravan.
Potrebno je proveriti i svu signalizaciju, zameniti metlice na brisačima ako su dotrajale, proveriti tečnost i stanje akumulatora.
Među opremom koja je potrebna vozačima van grada su i lopate, ali to se, dodaje Damjanović, više odnosi na teretna vozila.
Lanci u gradu, prema njenim rečima, nisu neophodni, ali jesu van naseljenog mesta, a postoje mesta gde je znakom određeno da je potrebno i montiranje lanaca.
Policijski službenici su ti koji obaveštavaju građane, pogotovo na prilazima zimskim centrima da je neophodno da stave lance.
U toku je naplata kazni za sve koji nisu stavili zimske gume i Damjanović ih upućuje da što pre posete radionice i to učine. Ona kaže da mogu da se koriste i gume sa oznakom M plus S koje su za sve sezone, a potrebno je proveriti i stanje akumulatora.
Budući da se mnogi nisu susretali sa montiranjem lanaca, iz AMSS kažu da bi trebalo da probaju da ih montiraju na svoja vozila.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!