Barsa i Bajern rutinski do osam najboljih

Pobednici ovih duela, koji će podeliti megdan u četvrtfinalu, su otklonili sve dileme u ranim fazama meča.

Fudbaleri Berselone i Bajerna kompletirali su listu učesnika četvrfinala Lige šampiona. Španski velikan savladao je ekipu Napolija na svom terenu rezutlatom 3:1, dok je nemački tim bio ubedljiviji u svom revanšu osmine finala savladavši ekipu Čelsija u Minhenu rezutlatom 4:1.

Pobednici ovih duela, koji će podeliti megdan u četvrtfinalu, su otklonili sve dileme u ranimi fazama meča. Barselona je na tom putu imala pomoć glavnog sudije Čakria koji nije dosudio očigledan faul u šesnaestersu Napolija koji je prethodio golu Lenglea u 10. minutu. Španski tim je potom preuzeo inicijativu, a Mesi je u 25. minutu još jednom pokazao zašto je godinama u samom vrhu svetskog fudbala. Magični Argentinac je nadmudrio gotovo kompletnu odbranu italijanskog tima i povisio na 2:0. To nije bilo sve od kapiten domaćih , Mesi je iznudio penal u 41. minutu, koji koji je Suares pretvorio u gol za velikih 3:0. Finiš prvog dela je doneo još jedana penal, ali ovog puta na drugoj stani terena,  a u strlece se upisao Insinije. Barlsona je u nastakvu spustila gas, Napoli je  preuzeo posed i inicijativu, međutim nije mogao da uvede meč u neizvestan finiš.

Nakon 3:0 u Londonu, Bajen je ponovo lako izašao na kraj sa Čelsijem. Već posle 10 minuta igra Levansovski je pogodio mrežu “plavaca”, dok je  sredinom prog dela Prerišič duplirao prednost domaćina. Bajen se ponovo raspucao u finišu meča, Tolisao je pogodio u 76, dok je Levansovski svojim novim golom u 84. minutu stavio tačku na ubedljivo izdanje svog tima. Počasni gol za Čelsi postigao je Abraham u finišu prvog dela igre.
Završnica Lige šampiona igraće se u Lisabonu, a četvrfinalu fazu otvara duel između Atalante Ii PSŽ-a, koji se igra u sredu 12. avgusta.