Čukarički i Radnički podelili bodove

Fudbaleri Radničkog odigrali su 1:1 sa Čukaričkim na gostovanju, u sklopu sedmog kola Superlige Srbije.

Domaći tim je bolje otvorio meč na Banovom brdu i u prvih 20 minuta konstantno je pravio probleme Nišlijama po levoj strani, preko raspoloženog Birmančevića, a i najbolja šansa u ovom periodu stigla je upravo posle jedne takve akcije. Inicijativa se Čukaričkom isplatila u 23. minutu. Miladin Stevanović je uputio centaršut sa desne strane, a Stojanović je utrčao u prazan prostor između dvojice štopera Radničkog i udarcem glavom savladao nemoćnog Ristića, za 1:0. Izabranici Nenada Lalatovića su se po primljenom pogotku oslobodili pristiska i uspeli brzo da izjednače šest minuta kasnije. Desni bek Todorovski poslao je oštar centaršut u šesnaesterac domaćih, gađao je Haskića, a Miladin Stevanović je u nespretno zahvatio loptu u pokušaju da otkloni opasnost ispred svog gola i poslao je u svoju mrežu, za 1:1. Čukarički je do kraja prvog dela imao prednost u posedu lopte, ali je priliku za pogodak propustio niški tim, a ponovo su protagonisti opasne akcije bili Todorovski i Haskić.

U drugom poluvremenu razigrao se Ovusu, koji je zapretio u 51. minutu. Haskić je dva minuta kasnije pokušao glavom i poslao loptu preko gola, a najbolja šansa na utakmici viđena je u 64. minutu. Poslednjih deset minuta proteklo je u pritiscima domaćeg sastava.
U narednom kolu Superlige Radnički dočekuje Vojvodinu, dok će Čukarički gostovati Voždvovcu.

(Izvor: FK Radnički)

Čukarički -Radnički 1:1 (1:1)
Strelci: 1:0 Stojanović 23.- 1:1 M. Stevanović 29. autogol.

Čukarički: N. Stevanović (od 46. Belić), M. Stevanović, Kopitović, Puškarić, Bogosavac, Đorđević, Docić, Ovusu, Stojanović, Birmančević (od 74. Kajević), Tedić (od 76. Mudrinski).

Radnički: Ristić, Todorovski, Crnomarković, Pankov, Stanković, Noma, Drinčić, Haskić, Grbić (od 70. Bondarenko), Mrkić (od 60. Ranđelović), Nikodijević (od 33. Stanisavljević).