Đere pobedio Lajovića u srpskom derbiju Madrida

Đere u drugom kolu igra sa Huanom Martinom del Potrom iz Argentine, koji je sedmi nosioc turnira.

Laslo Đere je pobedio u srpskom derbiju na startu turnira u Madridu. Meč sa Dušanom Lajovićem 23-godišnji teniser Srbije dobio je rezultatom 6:4 u oba seta.

Ovo je bio treći međusobni duel dva tenisera do sada. Đere u drugom kolu igra sa Huanom Martinom del Potrom iz Argentine, koji je sedmi nosioc turnira.

Meč sa Lajovićem Đere je počeo na odličan način. U prvom setu nije imao puno problema, a rešio ga je brejkom u trećem gemu. Pre toga je imao još tri prilike u kojima nije mogao da oduzme servis Lajoviću. U drugoj deonici meča Đere je propustio još jedan brejk, ali ni Lajović nije iskoristio šansu da mu uzvrati. U završnici drugog seta Lajović je podigao nivo svoje igre, ali je ipak pao u poslednjim minutima u kojima je Đere došao do još jednog brejka.

Novak Đoković, najpoznatiji predstavnik srpskog tenisa na turniru u Madridu priv meč igra u sredu. Protivnik mu je bolji iz duela Grigora Dimitrova i kvalifikanta Tejlora Henrija Frica.