Evrokup: Nova velika pobeda Partizana

košarkaška četa Andree Trinkijerija nadigrala je Tofaš rezultatom 93:80. U timu Partizana istakao se rade Zagorac sa 26 poena, Veličković je ubacio za 15, a Volden je imao učinak od 12 poena. Posle dve velike pobede, Partizanu u Evrokupu sada sledi meč sa Ritasom u Litvaniji.

Partizan je pobedio Tofaš u drugom kolu Evrokupa. Crno-beli su prvi put igrali na domaćem terenu od početka sezone, a navijačima su na podršci zahvalili na najbolji način – trijumfom u meču koji je završen rezultatom 93:80.

Pobeda nad ekipom iz Turske je veoma važna za konačan plasman u prvoj fazi Evrokupa. Košarkaši Andree Trinkijerija imaju maksimalni učinak, sa dve pobede u dva meča.

Tofaš se pokazao kao izuzetno borben protivnik. U prvoj četvrtini gosti su delovali veoma organizovano na parketu, što im je donelo i ozbiljnu prednost na kraju ove deonice. U drugoj četvrtini crno-beli su podigli nivo svoje igre i nošeni energijom sa tribina pred kraj prvog poluvremena uspeli da preokrenu.

Početak drugog poluvremena nije dobro izgledao za Partizan. Gosti su ponovo igrali agresivno, ali su crno-beli uspeli da se odbrane i pojačaju svoj napad. Tofaš je nekako izdržao veliki nalet košarkaša Partizana, pa se u poslednju četvrtinu ušlo uz veliku neizsvenost. Odlične partije Zagorca i Veličkovića pokazale su se presudne u ovim momentima, pa je domaćin uspeo da stekne i dvocifrenu prednost, posle čega više nije bilo nade za Tofaš.

U timu Partizana istakao se rade Zagorac sa 26 poena, Veličković je ubacio za 15, a Volden je imao učinak od 12 poena. U Tofašu najbolji igrač večeri bio je Devin Vilijams sa 18 poena. Po 16 su postigli Filip i Vajt.

Posle dve velike pobede, Partizanu u Evrokupu sada sledi meč sa Ritasom u Litvaniji.

Partizan – Tofaš 93:80
(15:27, 30:22, 21:17, 27:14)
dvorana: Štark arena
sudije: Eresuelo, Zamojski, Vilius

Partizan: Volden 12+7as, Zagorac 26+5sk+2as, Pejdž 0, Gordić 12+3sk+4as, Parahovski 6+4sk, Jaramaz 8+4as, Miletić, Veličković 15+7sk+4as, Birčević 3, Janković 2, Pejners 4, Mozli 6+6sk.

Tofaš: Mustafa 0, Durmaz 5, Aksu, Ugurlu 7+6as, Ermis 2+6as, Tuna, Vajt 16, Satir, Filip 16+6sk+8as, Lodžeski 14, Vilijams 18+5sk, Jašar 2.