FMP pobedio Partizan, pitanje finaliste tek u majstorici

Majstorica se igra na Partizanovom terenu u petak od 19 sati.

FMP je pobedio Partizan u drugoj utakmici polufinalne serije košarkaškog prvenstva Srbije sa 88:85. Ekipa iz Železnika je posle ove pobede izjednačila na 1:1 u mečevima, zbog ćega će pitanje finaliste biti rešeno u takozvanoj majstorici, odnosno trećoj utakmici.

Prvi deo duela je obeležila loša košarka na obe strane. Stalni prekidi uticali su da prvo poluvreme traje neobično dugo, a završeno je prednošću crno-belih sa osam poena.

Domaćin je zaigrao znatno bolje u trećoj četvrtini. Košarkaški FMP-a su uspeli da preokrenu i unesu neizvesnost koja je rešena tek u završnici meča. FMP je vodio a Partizan iako blizu, nije uspeo da izbori novi trijumf.

Kod domaćina istakli su se Uskoković i Đorđević sa po 18 poena. Fin je ubacio za 15, a Pot i Jeremić za po 14 poena. U timu Partizana najbolji je bio Vanja Marinković sa 19 poena. Gagić je imao 14, a dvocifreni su bili i Nikola Janković sa 11 i Renfro sa deset poena.

"Bili smo bolji u skoku, asistencijama, šutu za tri, ali smo izgubili. Protivnik je imao 44 slobodna bacanja, jako puno, napravili smo 34 faula i to je ključ. Katastrofalna nam je bila odbrana u trećoj četvrtiniDrugo poluvreme je bilo loše. Tri slobodna bacanja u ključnim momentu su promenila ritam. Bili smo loši i u napadu, ali i pre svega u odbrani", rekao je trener Partizana Andrea Trinikijeri posle utakmice.

FMP – Partizan 88:85
(19:22, 18:23, 26:15)

FMP: Rit, Paunović, Uskoković, Fin, Jeremić, Momirov, Pot, Popović, Bursać, Vojinović, Đorđević.

Partizan: N. Janković, Pejdž, Pušica, Marinković, Jaramaz, Veličković, Tanasković, Zagorac, Renfro, S. Janković, Gagić, Nikolić.