Holandija preslišala Srbiju, meč odluke sa Slovenijiom

Naše selekcija je je izgledala jako nemoćno u susteru sa odličnim Holanđankama, pa je tako došla u situaciju da joj od ishoda poslednjeg meča u grupi sa Slovenkama zavisi plasman u narednu fazu.

Ženska rukometna reprezentecija Srbije doživela je ubedljiv poraz na Svetskom prvenstvu u Japanu. Naše dame izgubile su u meču sa selekcijopm Holandije rezultatom 36:23 u četvrtom kolu Grupe A.
Već do devetog minuta, rastrčane i raspucane Holanđanke naterale su selektora Obradovića da uzme tajm-aut kod rezultata 5:1. Polman, Abing i Hejden lako su nadigravale srpsku odbranu i povećavale prednost sve do dvocifrene razlike 20:10. Nade da naše reprezentativke mogu da učine nešto više u nastavku, pale su u vodu u prvim minutima drugog dela meča. Srbiji je bilo potrebno čak  osam i po minuta da postigne prvi gol nakon povratka sa odmora. Holandija je za to vreme stekla još ubedljivijuu prednost koju je do  kraja meča uspešno održavala.
U taboru srpske reprezentacije istakle su se Marija Obradović i Kristina Liščević sa po šest pogodaka, dok je Estvana Polman u pobedničkom sastavu postigla osam golova.
Naša selekcija će u petak od sedam sati ujutru igrati meč sa Slovenijom, koji će direktno odlučiti trećeplasiranu ekipu iz ove grupe i putnika u narednu fazu s obzirom na to da obe ekipe imaju identičan skor.