I Čuka uzela meru Partizanu, Zvezda rutinski

Posle 14 odigranih kola u domaćem fudbalskom prvenstvu razlika između večitih rivala na tabeli dostigla je 10 bodova u korist Crvene zvezde.

Aktuelni šampion slavio nad ekipom TSC-a  pred svojim navijačima rezultatom 3:1, dok je Partizan izgubiona gostovanju Čukaričkom rezutlatom 2:1 i time dodatno ugrozivo svoje šampionske ambicije u aktuelnom prvenstvu.

Čukarički je poveo u 15. minutu preko Stefana Šapića posle kornera, da bi 20 minuta pre kraja Đorđe Ivanović izjednačio evrogolom. Ovaj rezutlat je ostao na snazi do samog finiša, kada je Tedić odlično proigrao Stojanovića koji je preciznim udarcem doneo veliku pobedu svom timu.
Nakon ovakvog epiloga trener Partizana Savo Milošević nije želeo da se obrati medijima  na inače obaveznoj konferenciji posle meča, a klub je nešto kasnije uputio izvinjenje.
Sa druge state Crvena zvzede je rutinski stigla do novih bodova. Izabranici Vladana Milojevića su nakon 12. minuta igra otključali bravu gostiju preko Tomanea.Predsnot prvaka Srbije duplirao je Grabež u 44. nakon autogola, dok je u nastavku utkamice, tačnije u 78 minutu pogodio I Simić. Jedini strelac za goste bio je defanzivac crveno-belih Žander, koji je u 63. nehotice zakucao loptu u svoju mrežu.