Iznenađenje u Njujorku: Federer ispao sa US Opena

Federer se nadao da će u Njujorku doći do nove grend slem titule, ali su se nade 38-godišnjeg Švajcarca raspršile posle 190 minuta igre. Dimitrov u polufinalu igra protiv Danila Medvedeva, koji je savladao Stana Vavrinku.

Ljubitelji tenisa imali su priliku da na Otvorenom prvenstvu SAD svedoče još jednom velikom iznenađenju. Rodžer Federer je poražen u četvrtini finala Ju-Es opena, pošto ga je pobedio Grigor Dimitrov u pet setova - 3:2 (3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2).

Federer se nadao da će u Njujorku doći do nove grend slem titule, ali su se nade 38-godišnjeg Švajcarca raspršile posle 190 minuta igre.
Federer je vodio protiv Bugarina sa 2:1 u setovima i mnogi su pomislili da će rutinski obezbediti polufinale turnira. U četvrtom setu, pri vođstvu Dimitrova 5:4, Federer je imao pet brejk lopti i priliku da prelomi meč u svoju korist, ali nije uspeo, pa je Bugarin došao do izjednačenja.

Dimitrov, 78. teniser na planeti, odlično je odigrao peti set i došao do iznenađujuće pobede.

Federer je osvojio pet uzastopnih titula na Ju-Es openu, a poslednju 2008. godine. Dimitrov u polufinalu igra protiv Danila Medvedeva, koji je savladao Stana Vavrinku.