Kingsi potonuli, Dalas ispustio pobedu, slavlje Hjustona

Srpski tandem u redovima "kraljeva" nije bio ništa bolji od ostatka ekipe, koja je sa sigurnim porazom suočila već u finišu prvog poluvremena.

Košarkaši Sakramenta pretrpeli su ubedljiv poraz od Orlanda rezultatom 132:116 u drugom meču nastavka NBA sezone. Medžik je u svim segmentima potpuno nadigrao tim naših Bogdana Bogdanovića i Nemenja Bjelice. Kingi su se sa sigurnim porazom suočili u finišu prvog poluvremena,da bi u trećoj deonici totalno potonuli, u tim momentima Orlando je imao ogromnih 36 razlike. Igrači Medžika su potom sputsili gas, a tim Sakramneta uhvatio daha i uspeo da koliko toliko ublaži poraz. Srpski tandem u redovima "kraljeva" nije bio ništa bolji od ostatka ekipe. Bjelica je imao samo dva poena, uz tri skoka i jednu asistenciju, dok je  Bogdanović  imao 12 poena,  uz veoma loš procenat šuta, aimao je i četiri skoka, pet asistencija i jednu ukradenu loptu. Najbolju rolu imao je Hari Gils Treći sa 23 poena i osam skokova. Sa druge strane, Orlando je sa 78 postignutih poena za poluvreme izjednačio drugi najbolji učinak u svojoj istoriji. NA tomputu predvodili su ih Terens Ros 25 poena, Nikola Vučević 23 poena i 11 skoka i Eron Gordon 22 poena.

Košarkaši Dalasa poraženi su od Finiksa rezultatom 117:115. Uprkos novim sjajnim brojkama u statističkim kolonama, Luka Dončić ipak nije mogao da pomogne svom timu da zabeleži trijumf. Izvanredni Slovenac je meč završio sa 40 poena, osam skokova i 11 asistencija! Odličnu podrđšku imao je u Kristaps Porzingisu, koje je sakupio 30. Boan marjanović je ovog puta dobio šest minuta i za to vreme ubacio osam poena i upisao tri skoka I asistenciju. Ipak, Finiks je odigrao sjajno u završinici meča, najpre je uspeo da nadoknadi zaostatak, a potom je iskoristio nalet i zadao završni udarac rivalu.  Glavnu reč u timu pobednika vodili su Devon Buker i Riki Rubio sa 30, odnosno 20 poena.

Noćas je odigran i meč između Hjustona i Milvokija u kome su Roketsi upisali pobedu rezultatom 120:116
Blistao je Rasel Vestbruk sa 31 poenom i 8 asistencija, a Džejms Harden je pridodao 24 poena uz po 7 skokova i asistencija Na drugoj strani, Janis Adetokumbo, postigao je 36 poena, 18 skokova i 8 asistencija, a pratili su ga Kris Midlton sa 27 poena i 12 skokova, kao i Bruk Lopez sa 23 poena i 12 skokova.