Krajinović ipak nije mogao protiv Del Potra

Filip Krajinović ipak nije uspeo da priredi iznenađenje i pobedi Huana Martina del Potra. Srpski teniser ostao je bez plasmana u polufinale turnira u Pekingu porazom od Argentinca u meču koji je završen rezultatom 6:3 i 6:0.

Duel Krajinovića i Del Potra trajao je 63 minuta, a pobednika je presudilo veće iskustvo argentinskog tenisera.

Del Potro je već u prvom setu dva puta uzimao servis Krajinoviću, čime je najavio ubedljivu pobedu. U drugoj deonici meča u potpunosti je kontrolisao situaciju na terenu, ne dopustivši našem teniseru da ga rezultatski ugrozi. Jedinu ozbiljniju priliku da makar ublaži poraz Srbin je imao u prvom gemu drugog seta, kada je propustio brejk lopte.

U polufinalu turnira u Pekingu Del Potro igra sa italijanskim teniserom Fabiom Fonjinijem.