Marin Zvezdi pobedu doneo tek u nadoknadi vremena

Crvena zvezda je pobedila Zemun sa 2:1 u utakmici 11. kola Superlige. Crveno-beli do trijumfa nisu došli lako, a tri boda obezbedili su tek u nadoknadni vremena.

Zemun je prvi poveo preko Nikole Stojkovića, a zanimljivo je da su oba Zvezdina pogotka postignuta u nadoknadi vremena, na kraju prvog poluvremena strelac je bio Dejan Joveljić, dok je izjednačenje u završnici utakmice omogućio Marko Marin.

Zvezda je pritiskala protivnika na početku susreta. Zemun je uspeo da se odbrani, a Stojković je iskoristio trenutak nepažnje odbrane crveno-belih za gol u 10. minutu. Gosti su nastavili da napadaju, a domaći Zemun tražio je novu priliku iz kontranapada. Slabu reakciju odbrane domaćina iskoristio je Zvezdin Joveljić u 47. minutu.

Još agresivniju igru pokazali su izabranici trenera Milojevića u drugom poluvremenu. Posebno treba istaći Marina koji je bio raspoložen za fudbal u ovom delu utakmice, što je na kraju i nagrađeno u 91. minutu, kada je zatresao mrežu Zemuna i doneo nova tri boda Zvezdi.

“Uspeli smo, uz malo i sreće, da izjednačimo u poslednjem minutu prvog poluvremena. Imali smo ceo drugi deo i pokušavali smo svim raspoloživim snagama da dođemo do drugog pogotka. Hteo bih da kažem da smo za taj gol možda bili bolji. Dobro je što predstoji pauza, da se momci odmore, iako ću imati gro prvotimaca u reprezentaciji, a oni su i fizički i psihički na nekom minimumu, ali šta da radimo”, rekao je posle utakmice trener Zvezde Vladan Milojević.

Zemun – Crvena zvezda 1:2 (1:1)
Stojković 10 – Joveljić 45+2, Marin 90+1

Zemun : Milošević – Cvetković, Živković, Trajković, Milutinović, Kukuličić, Luković, Mrkaić, Stojković, Tošeski (od 75. Đalović), Vukadinović. Trener: Miloš Kruščić

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Babić, Degenek, Rodić, Ebisilio (od 74. Boaći), Jovančić, Krstičić (od 46. Jovičić), Marin, Pavkov, Joveljić (od 46. Kafu). Trener: Vladan Milojević