Napredak šokirao Partizan, Zvezda slavila bez primljenog gola (video)

Rezultat u Humskoj - 3:2 za goste. Vodio je Partizan 2:0 posle 35 minuta igre, dva puta pogađao stativu, imao još nekoliko zicera, a na kraju nije osvojio nijedan bod. Napredak je još jednom pokazao da je odbrana crno-belih daleko od nivoa koji pokazuje napad i stigao do prve pobede u Humskoj posle više od 10 godina. Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost u Lučanima sa 1:0 (0:0). Izabranici Vladana Milojevića su tako stigli do trećeg uzastopnog trijumfa bez primljenog gola u domaćem šampionatu, dok je Mladosti ovo treći uzastopni domaći poraz u nacionalnom šampionatu.

Fudbaleri Napretka šokirali su Partizan pobedivši 3:2 nakon neverovatnog preokreta u Humskoj. Izgledalo je da će crno-beli nastaviti seriju pobeda u Superligi, ali se desio scenario sličan onom iz utakmice sa Az Alkmarom u Ligi Evropa.

Vodio je Partizan 2:0 posle 35 minuta igre, dva puta pogađao stativu, imao još nekoliko zicera, a na kraju nije osvojio nijedan bod. Napredak je još jednom pokazao da je odbrana crno-belih daleko od nivoa koji pokazuje napad i stigao do prve pobede u Humskoj posle više od 10 godina.

Četvrtim porazom u sezoni Partizan se dodatno udaljio od lidera SL Crvene zvezde, sada zaostaje 11 bodova, a između beogradskih "večitih" su Vojvodina i Čukarički. S druge strane, Napredak je slavio tek drugi put u poslednjih pet kola i popravio šanse u borbi za plasman u plej-of, jer sada zaostaje sedam bodova za Radničkim i Spartakom koji dele poslednja dva mesta "iznad crte".

Golove su postigli Suma u 12. i 34. minutu za Partizan, odnosno Vukadinović u 43, Bjeloš u 82. i Eskić u 95. minutu igre za Napredak.
Trener Partizana Savo Milošević ponovo je bio nezadovoljan izdanjem svojih igrača. On je upozorio da je status mnogih fudbalera u timu, ali i njega kao trenera pod znakom pitanja.

"Čestitam Napretku na pobedi. Ponovo smo propustili veliki broj šansi i ponovo smo bili neozbiljni. Ovo prelazi neke granice koje ja mogu da podnesem. Imamo još nekoliko utakmica (do kraja polusezone). Status mnogih igrača, a i moj, je pod velikim znakom pitanja.A zašto se ovo dešava? Pretpostavimo da je ova ekipa i umorna od velikog broja utakmica, da nemamo veliki fond igrača. Pretpostavljam da je to jedan od razloga, ali isto tako, danas smo imali situaciju da imamo rezultat. Nije bila koncentracija na nivou da se to održi. Ponovo smo počeli da srljamo i bilo je dosta taktičke nediscipline", zaključio je Milošević.

Partizan – Napredak 2:3 (2:1)
Strelci: Suma 12, 34 – Vukadinović 43, Bjeloš 82, Eskić 90+5
Sudija: Novica Anđelovski
Partizan: Stojković – Urošević, Ostojić, Pavlović, Miletić (Lutovac) – Zdjelar, Natho – Tošić (Stevanović 75'), Suma, Asano (Jovanović 90+1') – Sadik.
Napredak: Milošević – Spremo, Obradović, Milovanović, Aksentijević – Bjeloš, Baha (Markoski 80') – Ivanović, Zec (Eskić 87'), Vukadinović – Gavrić (Đorić 90+3')

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost u Lučanima sa 1:0 (0:0), u okviru vanrednog 19. kola Linglong Superlige Srbije.
Strelac pobedonosnog pogotka bio je El Fardu Ben u 63. minutu, na asistenciju Marka Marina.

Izabranici Vladana Milojevića su tako stigli do trećeg uzastopnog trijumfa bez primljenog gola u domaćem šampionatu, dok je Mladosti ovo treći uzastopni domaći poraz u nacionalnom šampionatu.

Trener crveno-belih Vladan Milojević izjavio je posle meča da je zadovoljan igrom i da mu je drago što se njegova strahovanja da bi rival mogao da ih iznenadi iz prekida nisu ostvarila.

"Jako dobra i sadržajna utakmica. Vrlo sam zadovoljan partijom mojih izabranika. Došli smo da odigramo kvalitetno i savladamo Mladost. Znali smo da će nam za to biti potrebno mnogo napora, koncentracije i strpljenja, jer domaćin u poslednje vreme igra veoma dobro. Bili smo svesni šta možemo da očekujemo od njih. Čvrst blok i brzi igrači po boku, kao i fenomenalna tranzicija koja je žargonski rečeno „za udžbenike“. Morali smo to da neutrališemo. S druge strane, pokušavali smo da stvorimo što više prilika i to je funkcionisalo sjajno, pre svega u prvih pola sata kada smo mogli da postignemo nekoliko golova. Plašili smo se da nas ne kazne, pogotovo iz prekida u kojima su najopasniji", rekao je trener Zvezde.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Spartak, dok Mladost gostuje Radničkom.

Mladost – Crvena zvezda 0:1
Strelac: Ben 63'
Sudija: Lazar Lukić
Mladost: Zečević - Andrić, Šatara, Stojanović, Mićević - Pavlović, B. Milošević, Radivojević (od 88. Eliomar), Jovanović - Bojović, Odita (od 70. Tanko).
Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić (od 87. Milunović) - Petrović - Garsija (od 66. Vukanović), Ivanić (od 70. Jovančić), Marin, Ben - Tomane.