Njujork iznenadio Sakramento, srpski tandem dvocifren

Niksu su upisali veliku pobedu u Kaliforniji, iako je tim Nemanje Bjelice i Bogdana Bogdanovića imao prednost tokom gotovo tri pune četvrtine.

Košarkaši Sakremanta neprijatno su iznenadili svoje navijače. Kinsi su doživeli poraz na svom terenu od  Njujorka, jedne od trenutno najslabijih ekipa lige, rezultatom 101:103.
Niksu su upisali veliku pobedu u Kaliforniji, iako je tim Nemanje Bjelice i Bogdana Bogdanovića  imao prednost tokom gotovo tri pune četvrtine.
Niksi su treći kvartal zatvorili serijom 11:3 i time dobili veliku motivaciju za odlučujućih 12 minuta.Njihovi igrači sa klupe doneli su prevagu i posle koša Elfrida Pejtona nekih 4 minuta pre kraja, Njujorčani su poveli sa 95:93. Završnica je pripala gostima, predvođenim Džulijsom Rendlom (26 poena, 9 skokova) i Elfridom Pejtonom (16 poena, od toga sedam u poslednjoj četvrtini), pa su Niksi stigli do drugog uzastopnog trijumfa, a tek šestog od početka sezone.
Bogdanović je za 28 minuta postigao 14 poena, uz odličan šut za tri poena (4/5), ali i samo jedan pogodak za dva poena iz pet pokušaja. Nemanja Bjelica je kao starter igrao 27 minuta i postigao 12 poena (3/6 trojke, 0/3 za dva poena), uz sedam asistencija i dva skoka, dok je najbolji u redovima poraženoh bio Badi Hild sa 34 poena i 12 skokova.

Marko Gudurić je sa Memfisom ubedljivo poražen od Milvokija (127:114). Srpski reprezentativac je igrao 13 minuta i ostao bez poena (0/5 šut iz igre). Bakse je do trijumfa vodio Janis Adetokunbo sa 37 poena, 12 skokova i dve asistencije.

Sakramento – Njujork 101:103
Memfis – Milvoki 114:127
Majami – LA Lejkers 110:113
Orlando – Hjuston 107:130
Filadelfija – Nju Orleans 116:109
Atlanta – Indijana 100:110
Čikago – Šarlot 73:83
Juta – Golden Stejt 114:106