Novom pobedom Partizan obezbedio Top 16 fazu Evrokupa

Partizan je obezbedio plasman u Top 16  fazu Evrokupa. Crno-beli su u Beogradskoj areni i po drugi put ove sezone pobedili Ritas rezultatom 86:81, što im je bilo dovoljno da obezbede drugu fazu takmičenja i pre završetka grupne.

U uvodnim minutima gosti su krenuli veoma borbeno, ali su košarkaši Partizana u momentima kada je već delovalo da će izgubiti prvu četvrtinu, uspeli da naprave seriju i potpuno preokrenu rezultat. U drugoj deonici navijači domaćih mogli su da uživaju u odličnoj igri ekipe trenera Trinkijerija. Ritas je pokušao da uzvrati, pa je druga četvrtina rešena nešto neizvesnijim rezultatom, ali ipak je i ona pripala Partizanu.

U trećoj četvrtini Partizan je došao i do dvocifrene prednosti. Ipak, u završnici meča crno-beli su dopustili protivniku da unese dramu i rezultatski se vrati u igru. Domaćim igračima popustila je koncentacija, pa su promašili čak šest slobodnih bacanja u nizu, ali je dobra igra većim delom meča bila dovoljna da obezbede novi trijumf, presudan za plasman u drugu fazu takmičenja.

U Partizanu se istakao Rade Zagorac sa 17 poena, Rašon Tomas je postigao 16, a Ognjen Jaramaz 14. Kod Ritasa najviše koševa ubacio je Bendžijus, za 15 poena. Dvocifren učinak imali su i Sirvidis sa 11 i Kruz sa 10 poena.

Partizan – Ritas 86:81
Hala: Štark Arena, Beograd

Partizan: Volden 3, Zagorac 17, Pejdž 9, Gordić 7, Jaramaz 14, Miletić, Birčević 1, Janković 6, Tomas 16, Pejners, Trifunović 3, Mozli 10

Ritas: Sirvidis 11, Bickauskis 3, Gidraitis, Kairis 8, Holovej 7, Kruz 10, Ehodas 7, Girdziunas 6, Bendžijus 15, Blaževič 7, Berstou 7, Butkevičijus