Opet ubedljiv poraz

Totehnem je na stadionu "Rajko Mitić" slavio sa 4:0, golovima Selsa, Sona (dvostruki strelac) i Eriksena. Zvezdi ostaje borba za treće mesto u grupi i takmičenje u Ligi Evrope. Odluka o tome verovatno će biti doneta na utakmici u Grčkoj, kada će crveno-beli gostovati Olimpijakosu, direktnom konkurentu za ovu poziciju.

Crvena zvezda je pretprela još jedan ubedljiv poraz u Ligi šampiona. U četvrtom kolu takmičenja crveno-beli su na stadionu "Rajko Mitić" izgubili od Totenhema rezultatom 4:0.

Pred prepunim tribinama našeg najvećeg stadiona gosti su poveli u 34. minutu, kada se u strelce upisao Selso. U drugom poluvremenu rezultat je uvećao Son, prvo u 57, a zatim i 61. minutu. Konačan rezultat je postavio Eriksen u 85.

Fudbaleri Zvezde su se dobro držali u prvom poluvremenu, pa čak i početkom drugo dela. Čvrsta odbrana i čekanje prilika iz kontranapada učinili su da crveno-beli dugo odolevaju objektivno neuporedivo kvalitetnijem protivniku.

Ostaje žal za velikim šansama Pavkova i Van la Para, koji su mogli da donesu vođstvo svom timu, posle čega bi verovatno ostatak utakmice sasvim drugačije izgledao.

Crveno-beli su pali u drugom poluvremenu, a ubedljivom vođstvu kumovala je i povreda Pavkova u trenutku kada trener Milojeviće više nije imao pravo na izmenu, što je ionako moćnom Totehnemu dalo  još i brojčanu prednost.

Totehnem je pobedom značajno povećao svoje šanse za plasman u drugu fazu, dok Zvezdi ostaje borba za treće mesto u grupi i takmičenje u Ligi Evrope. Odluka o tome verovatno će biti doneta na utakmici u Grčkoj, kada će crveno-beli gostovati Olimpijakosu, direktnom konkurentu za ovu poziciju.

Crvena zvezda – Totehnem 0:4
Stadion: Rajko Mitić.
Gledalaca: 42.381.
Sudija: Karlos Grande.
Strelci: Lo Selso u 34, Son u 57. i 61. i Eriksen u 85. minutu.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić (od 46. Žander), Degenek, Milunović, Rodić, Petrović, Jovančić (od 61. Kanjas), Marin, Van La Para, Garsija (od 68. Boaći), Pavkov. Rezerve: Popović, Pankov, Žander, Kanjas, Vulić, Simić, Boaći.

Totenhem: Gazaniga, Fojt, Sančez, Dajer, Rouz, Sisoko, Endombele, Ali (od 61. Eriksen), Lo Selso (od 87. Skip), Son (od 75. Sesenjon), Kejn. Rezerve: Vorm, Aldervejreld, Sesenjnon, Eriksen, Moura, Skip, Dejvis.

Žuti kartoni: Petrović (Crvena zvezda), Dajer, Skip (Totenhem).