"Orlovi" nadomak olimpijske vize

Posle druge pobede na turniru izabranicima Nikole Grbića ostaje presudna utakmica sa domaćinom Italijom koja se igra u nedelju.

Najbolji odbojkaši Srbije stigli su nadomak plasmana na Olimpijske igre 2020 godine. Naši “orlovi” upisali su drugu pobebu na kvalifikacionom turniru koji se održava u BAriju, a posle Australije savladala je i selekcija Kameruna i to maksimalnim rezultatom.
Posle ovog uspeha izabranicima Nikole Grbića ostaje presudna utakmica sa domaćinom Italijom koja se igra u nedelju.
Kamerun, koji je daleko od nivoa najboljih reprezentacija pružio je veom dobra otpor u prvom setu. Ekipe su se smenjevale u vođstvu, a naši momci su zablistali u završnici i poveli sa 1:0. Srbija je na taj način slomila otpor rivlaa, buduči da Kamerun u nastavku ni u jednom trenutku nije uspeo da ugrozi našu selekciju.
 Kombinovao je naš stručni štab postavu koja je igrala, pa je nastupilo 13 igrača, a jedino Atanasijević nije ulazio u igru. Raduje ozbiljan pristup i motivacija u meču u kome je pobednik praktično bio poznat i pre početka, a takve utakmice je uvek najteže igrati.
Derbi između Srbije i Italije koji će odlučiti o putniku na najveću planetarnu smotru sporta igra se u nedelju od 21.15 minuta u Bariju.