Partizan bez energije i pobede

Izabranici Vlada Šćepanovića odigrani su jedan od najslabijih mečeva u ovoj sezoni, u kome su bili u potpunoj senci rivala i imali konstatni rezultatski zaostatak.

Košarkaši Partizana doživeli su treći neuspeh u novoj sezoni Evrokupa. Crno-beli su izgubili od ekipe Burga na domaćem terenu rezultatom 76:89, u meču petog kola grupe A.

Nije bilo energije u igri domaćina, posebno u u drugoj četvrtini kaju su gosti dobili sa 14 poena prednosti. Očekivalo se da će naš predstavnik zaigrati odvažnije u nastavku, međutim Francuzi su ubrzo zadali završni udarac. Već početkom treće deonice napravili su maksimalan 21 poena prednosti. Tek nakon ovoga, domaćin je koliko toliko podigao nivo igre, ali je do kraja jedino uspeo da ublaži poraz.

U ekipi Partizana četvrorica košarkaša imala su dvocifren učinak. Gordić je ubacio 15, Pejdž 14, Mika 12, a Mekintajer 10 poena.  Najefikasniji na meču bio je fantastični Pelos koji je uz 28 poena imao i 6 skokova. Odličan je bio i naš internacionalac i bivši košarkaš crno-belih Danilo Anđušić sa 23 poena.

Partizan će u narednom kolu imati tešku priliku za vađenje budići da dočekuje prvoplasirani Huventud.