Partizan lako do pobede nad Zadrom

Košarkaši Andree Trinkijerija su već od početka susreta nametnuli svoju terensku incijativu i odmah u prvoj četvrtini krenuli da grade prednost. Na pauzu se otišlo sa čak osam trojki Partizana, a koliko su gosti bili dominantniji govori i podatak da su tokom druge četvrtine imali skoro isti broj koševa kao Zadar tokom čitavog poluvremena. Zadar je imao neke blede pokušaje da ugrozi prednost crno-belih, ali im ni borbenija igra u poslednjoj četvrtini nije puno pomogla.

Partizan je bez većih problema pobedio Zadar, u meču šestog kola regionalne košarkaške lige. Crno-beli su na gostovanju slavili sa ubedljivih 72:57 i sada imaju skor od četiri pobede i dva poraza, zbog čega su se, makar i privremeno popeli na treću poziciju tabele.

Košarkaši Andree Trinkijerija su već od početka susreta nametnuli svoju terensku incijativu i odmah u prvoj četvrtini krenuli da grade prednost. U istom ritmu meč je nastavljen i u drugoj deonici, u kojoj je goste predvodio Markus Pejdž. Na pauzu se otišlo sa čak osam trojki Partizana, a koliko su gosti bili dominantniji govori i podatak da su tokom druge četvrtine imali skoro isti broj koševa kao Zadar tokom čitavog poluvremena.

Početak druge polovine meča obeležile su greške i promašaji na obe strane. Zadar je imao neke blede pokušaje da ugrozi prednost crno-belih, ali im ni borbenija igra u poslednjoj četvrtini nije puno pomogla.

U timu Partizana najbolji je bio Markus Pejdž sa 14 poena. Ognjen Jaramaz je veče završio sa 13. U timu Zadra dvocifren učinak su imali Brajon Alen sa 16 i Ive Ivanov sa deset poena.

"Zaslužena pobeda, iako ništa to nije bilo fantastično. Dosta dobro smo počeli, imali smo dovoljno dobrih momenata da kontrolišemo meč. Problem je 21 izgubljena lopta. Zbog toga me je malo sramota, ali za nas je bilo najvažnije da dobijemo meč posle teške i loše utakmice u Evrokupu. Pokušao sam da “vrtim” ekipu malo više nego obično da bismo bili sveži i na kraju smo dobili. Možda izgleda da smo malo više šutirali trojke, ali Zadar je u jednom trenutku parkirao autobus u reket i nije bilo lako pronaći rešenje", rekao je posle utakmice trener Andrea Trinkijeri.

Zadar – Partizan 57: 72
(14:18, 16:27, 16:17, 11:10)
Hala: Krešimir Ćosić
Zadar: Uljarević 3, Alen 16, Ivanov 10, Siriščević, Palokaj 2, Vuković 5, Junaković 9, Fundić 4, Planinić, Keler 4, Gilbert 4
Partizan: Zagorac 5, Pejdž 14, Gordić 8, Parahovski, Jaramaz 13, Miletić 2, Veličković 6, Birčević 6, Janković 5, Tomas 4, Pejners 5, Mozli 4