Partizan pobedio Napredak, ali tek posle preokreta (video)

Crno-beli su pobedili sa 3:1 na gosutujućem terenu. Domaćin je u Kruševcu poveo u završnici prvog poluvremena golom Kočića. Izjednačenje na početku drugog dela meča doneo je Marković, a preokret i pobedu u završnici duela delo su Natha i Čolića.

Partizan je pobedio Napredak u prvom kolu Superlige. Crno-beli su u Kruševcu slavili rezultatom 3:1, ali tek posle preokreta.

Početak duela, kao i čitavo prvo poluvreme obeležila je ne baš zanimljiva igra na obe strane. Fudbaleri Napretka su svoju taktiku zasnovali na čvrstoj odbrani i povremenim kontranapadima, dok je ekipa Save Miloševića ostala bez ozbiljne prilike. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena radost za Kruševljane doneo je Srđan Kočić, posle propusta u odbrani crno-belih nakon izvođenja kornera.

Na startu drugog poluvremena Lazar Marković je obezbedio izjednačenje. Ovu akciju obeležio je i sudar sa golmanom Napretka Živkovićem, u kojem su oba igrača povređena. U završnici drugog poluvremena još radosti za navijače Partizana. Preokret i vođstvo zasluga su Natha i to iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Čolić u petom minutu nadoknade vremena.

Nezadovoljan igrom i dešavanjima na terenu bio je trener Napretka Dragan Ivanović:

"Blago rečeno katastrofa! Zbog čega ovo? Kome treba ovo? Ovakav neki poklon. Žao mi je mojih momaka. Utakmica fer i korektna sve do ovog penala, čemu sve to", zapitao se Ivanović.

Napredak – Partizan 1:3