Partizan preko stotke u pobedi nad Cibonom, Zadar šokirao Zvezdu (video)

Partizan je košarkaški klasik sa Cibonom dobio ubedljivije nego što se to očekivalo. Meč je završen sa 102:66. Zvezda je na gostovanju Zadru izgubila rezultatom 78:76. Ovo je prva pobeda Zadrana nad crveno-belima još od 2012. godine.

Partizan je pobedio Cibonu rezultatom 102:66 u 11. kolu regionalnog košarkaškog takmičenja. Crno-beli su posle još jedne odlično odigrane utakmice uspeli da dođu do drugog mesta na tabeli ABA prvenstva.

Iako početak nije tako izgledao, Partizan je posle početnog vođstva Cibone preuzeo kontrolu nad košarkaškim klasikom i posle prve četvrtine već imao prednost od četiri poena. U drugoj deonici usledila je serija od 12:0 i sjajna igra za još veću prednost na poluvremenu.

Ukratko rečeno, treća četvrtina je predstavljala demonstraciju moći ekipe trenera Trinkijerija. Pred poslednji deo meča crno-beli su imali 26 poena prednosti, a ispostavilo se da je to samo uvod u poslednju četvrtinu u kojoj su košarkaški Partizana stekli i preko 30 poena više, a onda su i prešli stotku na kraju susreta.

Trinkijeri je ubedljivu igru koristio kako bi svim igračima dao priliku na terenu, a nije igrao jedino kapiten Novica Veličković. Markus Pejdž se istakao sa 15 poena i šest assitencija. Dvocifreni su bili i Rašon Tomas sa 14, te Nikola Janković, Redži Reding i Stefan Birčević sa po 12 poena. Ognjen Jaramaz je takođe bio dvocifren, a kompletan učinak imao je samo u drugom poluvremenu, dok u prvom nije ni izlazio na teren. Volden je ubacio koševe za deset poena.

Kod Cibone dvocfiren učinak imao je Šejn Gibson sa 18 poena.

Partizan - Cibona 102:66
(26:22, 23:16, 30:15, 23:13)
Dvorana: Štark Arena
Partizan: Volden 11, Zagorac 3, Pejdž 15, Gordić 1, Jaramaz 13, Miletić 5, Veličković, Birčević 12, Reding 12, Janković 12, Tomas 14, Mozli 4. Trener: Andrea Trinkijeri
Cibona: Bilinovac 3, Rebec 3, Katić 0, Bundović 7, Vucić 2, Kovač 0, Novačić 6, Prkačin 9, Rozić 4, Ljubičić 6, Gibson 18, Ramljak 8
Trener: Ivan Velić

Zadar je iznenadio Crvenu zvezdu u 11. kolu regionalnog košarkaškog šampionata. Domaćin je crveno-bele pobedio prvi put posle sedam godina, a meč je završen sa 78:76.

Zvezdini košarkaši su dobro otvorili utakmicu, iako su oba tima imala dosta problema sa preciznošću, naročito kod trojki. U drugom delu susreta Zadar se budi i pravi seriju od 10:2 kojom su domaćini najavili moguće iznenađenje. U momentima u kojima su crveno-beli pravili preokret, Zadar je uvek uspevao da ponovo povede, zbog čega je i prvo poluvreme završio sa tri poena prednosti.

U drugom poluvremenu Zvezdin tim dolazi do novog vođstva, ali su rivali u poslednjoj četvrtini bili prilično izjednačeni, gde se u završnici domaći sastav bolje snašao i uspeo na kraju da dođe do prve pobede nad crveno-belima još od 2012. godine.

Kod Zadra najbolji je bio Brajon Alen sa 22 poena, a u pogledu ubačenih koševa identičan broj imao je i Dominik Mavra. Zvezdinu ekipu vodio je Beron sa 18 poena. Davidovac je postigao 11.

Zadar – Crvena zvezda 78:76
(14:20, 29:20, 17:18, 18:18)
Zadar: Uljarević 0, Alen 22, Ivanov 12, Siriščević 0, Palokaj 0, Vuković 10, Mavra 18, Fundić 7, Planinić 0, Keler 5, Gilbert 4
Crvena zvezda: Kuzmić 2, Braun 4, Čović 8, Davidovac 11, Lazić 4, Faje 3, Beron 7, Dobrić 9, Gist 7, Dženkins 3, Simanić 16, Odžo 2
Hala: Krešimir Ćosić