Partizan uz granitnu odbranu do 5-0 u Evrokupu!

Crno-beli su ostali nepogrešivi i posle gostovanja Limožu u meču petog kola, slavivši ubedljivim rezultatom 60:82.

Košarkaši Partizana nastavili su svoj trijumfalni niz u Evrokupu. Crno-beli su ostali nepogrešivi i posle gostovanja Limožu u meču petog kola,  slavivši ubedljivim rezultatom 60:82.
Ipak, poćeta meća nije slutio nove bodove na konktu srpskog tima. Crno-beli su veoma loše otvorii utakmicu, Limož je nakon nepuna dva minuta vodio 8:0, a u 4. minutu prvi put dvocifrenu prednost (15:5). Ipak, usledio je pravovremeni odgovor izabranika Andree Trinkijerija. U drugoj četvrtini Partizan je uz odličnu igru u odbranai dopustio rivalu svega sedam poena, dok je na drugoj strani ubacio 20. Crno-beli su time obezbedili prednost na poluvremnu i napraivli odličnu uvertiru za nastavak. Gostovo ista slika višena je i u trećoj doenici, domaćin je ovom puta uspeo da postigne osam poena, a crno-beli ponovo 20, što ih je povelo ka novoj pobedi. U poslednjih deset minuta Limož nije uspeo da ugrozi trijumf Partizana, a crno-beli su do kraja uspeli i da uvećaju prednost.
Rašon Tomas je bio najefikasniji kod pobednikaa sa 16 poena, Pejdž je dodao 14, a Gordić 13 poena. Spisak dvocifrenih igrača crno-belih zaključuje Vil Mozli koji j uz 11 poena imao 9 skokova i 3 blokade i bio MVP ovog meča sa indekosm 21. Kod Limoža Invernici je postigao 13, Lang 12, a Semaž 11 poena.
Crno-beli suvereno drže liderku pozicij u grupi B, a u narednom kolu dočekuju ekipu Venecije.