Pobede srpskih tenisera

Miomir Kecmanović i Filip Krajinović pobedili su u singl mečevima na turniru u Salemu, poslednjem pred Otvoreno prvenstvo Amerike u tenisu.

Srpski teniseri Filip Krajinović i Miomir Kecmanović ostvarili su pobede na turniru u Salemu. Predstavnici naše zemlje prošli su start poslednjeg takmičenja pre početka Otvorenog prvenstva SAD.

Krajinović je bio slobodan u prvom kolu, a u drugom je pobedio iskusnog Čeha Tomaša Berdiha u meču koji je završen rezultatom 3:6, 7:5 i 6:1. On je pred početak turnira postavljen za osmog nosioca. Iako je izgubio prvi set, u nastavku meča je podigao nivo igre i uspeo da izjednači posle velike borbe. U trećem, odlučujućem setu Krajinović je napravio brejk, a zatim dobio i tri naredna gema, što je bilo dovoljno da ovu deonicu ubedljivo dobije i na kraju obezbedi plasman u osminu finala.

U ovoj fazi turnira protivnik Filipu Krajinoviću je domaći igrač Frensis Tijafo.

Miomir Kecmanović je trijumfovao nad Australijancem Aleksejom Popirinom sa 7:6 i 6:3 u setovima. Prvi deo duela prošao je bez brejkova, zbog čega se otišlo u taj-brejk, u kojem se Kecmanović bolje snašao. Srpski teniser je u drugom setu pokazao visok nivo koncentracije i veliku mentalnu snagu, što se pokazalo presudnim protiv borbenog Popirina. Kecmanović je uspeo da povede sa 3:0, australijski teniser je izjednačio, ali ne i preokrenuo. Mini serija od tri uzastopna gema bila je dovoljna Kecmanoviću da obezbedi plasman u treće kolo.

U osmini finala igra sa Denisom Šapovalovim iz Kanade.