"Poker" Partizana

Fudbaleri Partizana vratili su se na pobednički kolosek. Crno-beli savladali su pred svojim navijačima ekipu Voždovca rezultatom 4:0, u premijernom meču 11. kola Superlige Srbije.

Izabranici Zorana Mirkovića rutiski su odradili posao u meču sa “zmajevima”. Nemanja Miletić je nastavio svoju golgetersu seriju, a pred crno-belom publikom zablistali su i dvostruki stelac Goran Zakarić i Đorđe Ivanović.

Duel je bio izjednačen sve do vodećeg gola Partizana, a Voždovac je bio bliži golu nakon loše procene Valijentea. Domaći su pogodili iz prve prave prilike. Miletić je iskoristio snalažljivost u 19. minutu i iz gužve posle kornera salvaldao protivničkog golmana. Od tog trenuka Partizan je preuzeo konce igre, a Rikardo je propustio dobru šansu za duplitranje vođstva. Ipak, četiri minta pred odmor Zakarić je šutirao veoma precizno posle lepe akcije svog tima, a lopta se sa nekih 25 metara od stative odbila u gol.
U drugom minutu nadoknade prvog poluvremena crno-beli imali su priliku za 3:0. Rikardo  je poslao loptu u prostor Nikoliću, ovaj ju je petom vratio ka  Pantiću, čiji je udarac zamalo završio pored gola.

Ređale su se šanse Partizana i u drugom delu, a na novo slavlje čekalo se do 71. minuta. Crno-beli su dobili indirekt, a Zakazić je preciznim udarcem iskoristio loše postavljanje golmana Ilića. Tačku na ubedljivo izdanja Partizana u Humskoj stavio je lep pogodak Ivanovića u poslednjim sekundama duela.