Real u nadoknadi izbegao novi nokaut, Lokomotiva ispustila Bajern

Izabranici Zinedina Zidana bili su na kolenima sve do same završnice, kada je nemački tim zahvaljujući golovima Tiram vodio sa 2:0. Na pragu senzacije bila je i ruska Lokomotiva, dok je Tadić postigao vodeći gol za Ajaks.

Utorak je doneo prve utakmice drugog kola Lige šampiona. Veče je obeležio još jedno bledo izdnaje Reala, koji je za “dlaku” izbegao poraz u Menhengladbu, odigravši 2:2 sa domaćinom.

Izabranici Zinedina Zidana bili su nakolenima sve do same završnice, kada je nemački tim zahvaljujući golovima Tiram vodio sa 2:0 Real je jedna od svojih 20 šuteva ka golu protivnika smestio u mrežu domaćina tek u 87 minutu preko Benzeme. Madriđani su tada osetili da je vreme za porpunu ofanzivu, a njuihiov spasolac bio je Kasemiro koji je u 93. minutu pogodio za egal

Na pragu senzacije bila je i ruska Lokomotiva. Tim koji predvodi naš strateg Makro Nikolić izgubio je od Bajerna na svom terenu rezultatom 1:2.
Iako su naspram sebe imali odličnog rivala,igračli Lokomotiv bili su dostojan protivnik u završnici. Stigli su do izjednačenja u 70 minutu preko Mirančuka. Mogli su domaći  do potpunog preokreta, ali je Ze Roberto bio sebičan u veoma izglednoj poziciji. Kazna za taj promašaj usledila je u 79. minutu.

Dušan Tadić I ekpia Ajaksa prokockali su dva gola prednosti na gostovanju Atalanti. Veoma interesantan meč završen je rezultatom 2:2, a srpski reprezentativac postigao je prvi gol na meču pogodivši iz penala u 30. minutu.