Šok u prvom minutu, promašaji i na kraju remi u Humskoj

Crno-beli su zabeležili več drugi remi u prvih pet mečeva od početka šampionata tako da su veoma rano upali u bodovni minus u odnosu na najveće rivale.

Fudbaleri Partizan i TSC-a remizilari su na stadionu u Humskoj rezultatom 1:1, u jednom od derbija sedmog kola Superlige Srbije.
Gosti iz Bačke Topole su još jedom opravdali epitet najvećeg hita ove sezone u domaćem fudbalu, a remijem na stadionu Partizana novajlija u ligi je preuzeo prvo mesto na superligaškoj tabeli. Sa druge strane, crno-beli su zabeležili već drugi remi u prvih pet mečeva od početka šampionata tako da su veoma rano upali u bodovni minus u odnosu na najveće rivale.
Ovakav epilog naslutio je prvi minut duela. Gosti su izveli munjevitu akciju i več posle 27 sekindi zatresli mrežu Partizana. Najbrži pogodak od početka nove sezone u  Superligi postigao je Nenad Lukić.
Izabranici Sava Miloševića su brzo preneli težište igre na polovinu protivnika I počeli da ređaju šanse, međutim golman rivala je Nenad Filipović je oslično radio svoj posao, uklučijući i odbranjeni zicer Sadiku u 16. minutu. Ipak, mladi nigerijski napadač iskupio se na maestralan mnačin. On je u finišu prvog dela demonstirio pravu magiju i nakon solo prodora doneo rezultatsko poravnanje.
Ulazak Zorana Tošića u drugom delu je dodatno doprineo inicijativi domaćina. Usledio je novi pokupaj Sadika, zatim nakoliko udaraca sa distance, pa najbolja šansa u drugom poluvremenu u kojoj se našao Miletić. Nadoknada trajala čak šest minuta, Partizan nije uspeo da postigne toliko željeni gol, a novu dobru priliku imao je Oćegović u poslednjim sekundama, ali je prebacio gol.