Srbija nadigrala i Slovačku

Vaterpolo reprezentacija Srbije potvrdila je da zaslužuje plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobedom nad Slovačkom. Naš nacionalni tim je rutinski nadigrao protivnika u meču koji je završen ubedljivim rezultatom od 13:5.

Pobednik je bio poznat već od starta utakmice. U prvih osam minuta ekipa Srbije imala je prednost od 5:1, pa su preostale tri četvrtine više bile formalnost, a neizvenost nije postojala. U prvoj deonici odbrana naše reprezentacije bila je gotovo nesavladiva za Slovake, a do malog opuštanja došlo je tokom druge i treće četvrtine, da bi trijumf bio potvrđen u poslednjoj deonici.

Po dva puta u strelce za tim Srbije upisali su se Filipović, Ćuk, Mandić, Jakšić, Aleksić i Ranđelović, a jedan pogodak dao je Nemanja Vico. U reprezentaciji Slovačke dva gola dao je Lukaš Durik.

Izabranicima selektora Savića sada prestoje tri dana odmora, pa će maksimalno spremni i sveži dočekati narednu fazu takmičenja.

Selektor Dejan Savić je posle meča rekao da je bilo oscijalcija u nekim delovima utakmice, ali da generalno može biti zadovoljan pokazanim:

“Bilo je oscilacija ali idemo dalje. Znam da mnogi vole tri dana pause ali ja ne spadam medju takve trenere. Volim tenziju I moraću da nađem način za nju, I po svemu sudeći biće to kroz pet jakih treninga. O sledećem rivalu ćemo pričati kada dodje vreme.”

Iako je pobeda ubedljiva, protivnik je bio borbeniji nego što se očekivalo, smatra naš reprezentativac Gojko Pijetlović:

“Bilo je tvrđe nego što smo mislili. Probali smo neke akcije , ovu pauzu moramo za madjare da iskoristimo na pravi način. Prvenstvo tek počinje. Sunce nije smetalo, kako nama, tako I njima I nemamo pravo da se žalimo.”

Srbija - Slovačka 13:5 (5:1, 3:3, 2:1,3:0)
Bazen Pikornel. Gledalaca: 400 . Sudije: Paleti (Italija), Kikališvili (Gruzija). Igrač više: Srbija 7 (5), Slovačka 11 (3). Peterci: Srbija 1 (1)

Srbija: G.Pijetlović, Mandić 2, Rašović, Ranđelović 2, Ćuk 2, D.Pijetlović, Vico 1, Aleksić 2, Jakšić 2, Filipović 2, Prlainović, S.Mitrović, B. Mitrović. Selektor: Savić.

Slovačka: Hoferica, Vidumanski, Zatovič, Uradnik 1, Durik 2,P.Tkač, Maroš Tkač 1, Marek Tkač 1, Belik, Caraj, Kolarik, Balaž, Lacak. Selektor: Nižnji