Srpski fudbaleri ispustili pobedu greškom u nadoknadi vremena

Reprezentativci Srbije su danas odigrali dosta bolje nego pre tri dana protiv Luksemburga i poveli su već u devetom minutu golom Dušana Tadića iz jedanaesterca. Ukrajinci su izjednačili u 32. minutu pogotkom Romana Jeremčuka, a prednost našem timu vratio je Aleksandar Mitrović u 56. minutu svojim 34. golom u reprezentativnom dresu. Kada su svi očekivali da sudija označi kraj susreta, Ukrajinci su iskoristili neopreznost naših fudbalera i u trećem minutu nadoknade vremena Artem Besedin je postavio konačan rezultat. Plasman na Evropsko prvenstvo naš fudbalski tim sada mora da traži preko takmičenja u Ligi nacija.

U poslednjem kolu kvalifikacija za prvenstvo Evrope, fudbalska reprezentacija Srbije igrala je danas u Beogradu protiv Ukrajine nerešeno 2:2 (1:1) i zauzela je treće mesto u grupi, pa će na kontinentalni šampionat pokušati da se plasira kroz baraž Lige nacija.

Fudbaleri Srbije propustili su priliku da se revanširaju Ukrajincima za ubedljiv poraz u prvoj utakmici, jer su dva puta vodili, ali su izabranicima Andreja Ševčenka dozvolili da izjednače u nadoknadi vremena. Jedina uteha im je što ni pobeda ne bi bila dovoljna da se probiju na drugo mesto u grupi, jer je Portugalija opravdala ulogu velikog favorita protiv Luksemburga i pobedila je sa 2:0.

Srbija će u martu naredne godine u polufinalu baraža Lige nacija igrati protiv Norveške, a ako je savladaju u finalu će se sastati sa boljim iz drugog polufinala, u kojem se sastaju Škotska i Bugarska.

Reprezentativci Srbije su danas odigrali dosta bolje nego pre tri dana protiv Luksemburga i poveli su već u devetom minutu golom Dušana Tadića iz jedanaesterca. Ukrajinci su izjednačili u 32. minutu pogotkom Romana Jeremčuka, a prednost našem timu vratio je Aleksandar Mitrović u 56. minutu svojim 34. golom u reprezentativnom dresu.

Kada su svi očekivali da sudija označi kraj susreta, Ukrajinci su iskoristili neopreznost naših fudbalera i u trećem minutu nadoknade vremena Artem Besedin je postavio konačan rezultat.

Novinare je posle utakmice zanimalo mišljenje selektora Ljubiše Tumbakovića da li je razočaran igrom svojih izabranika:

"Ne bih bio tako strog, ipak su to naši reprezentativci. Treba im dati šansu. Ovo je jedna od boljih utakmica kada je nagoveštaj u pitanju. Ostavio bih te momke da rade i napreduju, ostanu u tonusu forme do marta i da najveću grupu eksploatišemo za baraž", rekao je  selektor Tumbaković.