Srpski kajak osvaja medalje na Evropskom prvenstvu

Osvajanjem zlata u češkom gradu Račice Marija Dostanić i Biljana Relić su tituli juniorskih šampionki Evrope iz 2016. godine dodale i zlato u konkurenciji mlađih seniorki. Bojan Zdjelar se u Srbiju vraća sa dve medalje, u nedelju je došao do srebra na 500 metara, a u subotu je osvojio zlato u jednosedu na 1000 metara.

Reprezentativke Srbije u kajaku Marija Dostanić i Biljana Relić osvojile su zlatnu medalju u dvosedu na 500 metara na šampionatu Evrope za seniorke do 23 godine.

Dostanić i Relić u Račicama su do zlatne medalje stigle odličnom vožnjom tokom cele deonice, a naročito u finišu trke koju su izveslale za 1:45.508.

„Trka je bila jaka i odlično smo izveslale. Veoma sam zadovoljna kako smo finiširale i mislim da nam je to donelo zlatnu medalju", rekla je Marija Dostanić posle dodele medalja.

Osvajanjem zlata u Račicama Dostanićeva i Relićeva su tituli juniorskih šampionki Evrope iz 2016. godine dodale i zlato u konkurenciji mlađih seniorki.

Srebro je pripalo posadi Mađarske Biben i Bako u vremenu 1:45.532, dok su se bronzanu medalju osvojile Ruskinje Dolgova i Odincova u vremenu 1:46.798.

ZDJELAR OSVOJIO I DRUGU MEDALJU U DVA DANA

Bojan Zdjelar je osvojio još jednu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore u češkom gradu Račicama.

Zdelar je u jednosedu na 500 metara osvojio srebrnu medalju, pošto je stazu izveslao za 1:37.933, i kroz cilj je prošao sa samo 34 stotinke zaostatka za pobednikom trke Jakubom Zavrelom iz Češke. Bronzana medalja pripala je Jonu Voldu iz Norveške (1:38.785).

„Izveslao sam još jednu dobru trku, i iako nije zlato ne mogu da budem nezadovoljan. Dao sam svoj trenutni maksimum i to je bilo dovoljno za srebro. Konkurencija je izuzetno jaka, a momak koji je pobedio je bio i svetski rekorder u seniorskoj konkurenciji, tako da sam zadovoljan što sam došao do još jedne medalje u ovakvoj konkurenciji", podelio je utiske posle dodele medalja Zdelar.

Prošle godine na Evropskom prvenstvu u italijanskom Auroncu di Kadore, Bojan je osvojio srebrnu medalju u istoj disciplini, ali u kategoriji juniora.

„Ovo mi je prva godina u mlađeseniorskoj konkurenciji, i mislim da sam jako dobro krenuo. Ovo mi je najbolje Evropsko prvenstvo do sada i odlazim kući sa velikim pozitivnim iskustvom i spremaću se za neka sledeća takmičenja", naglasio je osvajač dve medalje u Račicama.

Zdjelar u Sremsku Mitrovicu putuje sa dve medalje, pošto je u subotu osvojio zlato u jednosedu na 1000 metara.