Vaterpolo: Remi Srbije i Crne Gore na startu Svetskog prvenstva

Strahinja Rašović je u ovom meču postigao ukupno četiri gola. Dušan Mandić je prvo kolo Svetskog prvenstva završio sa tri, dok su Miloš Ćuk, Nikola Dedović i Sava Ranđelović postigli po jedan gol. U nastavku takmičenja Srbija igra sa domaćinom Južnom Korejom, dok će ekipa Crne Gore odmeriti snage sa Grčkom.

Vaterpolo reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa selekcijom Crne Gore na utakmici prvog kola Svetskog prvenstva u Južnoj Koreji.
Meč velikih rivala završen je rezultatom 10:10, ali treba podsetiti da je naš nacionalni tim, koji je nedavno osvojio Svetsku ligu, na šampionat sveta došao u podmlađenom sastavu i bez sedmorice standarnih igrača.

Prvu četvrtinu meča Srbija je dobila sa 4:3, u drugom je preokret sprečio sjajni golman Dimitrije Rističević. U trećoj deonici Crnogorci su ponovo igrali veoma borbeno i na kraju uspeli da izjednače, a i povedu sa minimalnom prednošću od 9:8. U poslednjoj četvrtini Rašović je na 12 sekundi pre kraja utakmice uspeo da izjednači i postavi konačan rezultat.

"Nije ovo pravo vreme za vaterpolo kakav igraju Srbija i Crna Gora. Mi smo kontrolisali utakmicu do sredine trećeg dela kada je usledio pad. Rival je preokrenuo rezultat ali smo individualnim kvalitetom uspeli da izjednačimo i to je najrealnije", rekao je posle utakmice selektor našeg nacionalnog tima Dejan Savić.

Strahinja Rašović je u ovom meču postigao ukupno četiri gola. Dušan Mandić je prvo kolo Svetskog prvenstva završio sa tri, dok su Miloš Ćuk, Nikola Dedović i Sava Ranđelović postigli po jedan gol.

U nastavku takmičenja Srbija igra sa domaćinom Južnom Korejom, dok će ekipa Crne Gore odmeriti snage sa Grčkom. U drugom meču A grupe u kojoj je i naša reprezentacija, Grčka je izuzetno ubedljivo pobedila Koreance – meč je završen rezultatom 26:3.

Srbija - Crna Gora 10:10
(4:3, 2:2, 2:4, 2:1)
Bazen Nambu univerzitet. Gledalaca 300. Sudije: Voevodin (Rusija), Zvart (Holandija). Igrač više: Srbija 5 (3), Crna Gora 11 (4). Dva igrača više: Srbija 1 (1), Crna Gora 2 (0).

SRBIJA: Rističević, Mandić 4, V.Rašović, Ranđelović 1, Ćuk 1, Lazić, Vico, Dedović 1, Jakšić, Drašović, Stojanović, S.Rašović 4, Dobožanov. Selektor: Savić.

CRNA GORA: Lazović, Brguqan 2, Radović 2, Petković, Čučković, Ukropina, Janović 2, Đurđić 2, Ivović 1, Spaić, Drašković 1, Murišić, Kanlić. Selektor: Gojković