Veličković rekorder Partizana, crno-beli ubedljivo slavili protiv FMP-a (video)

Osim nešto neizvenosti na početku susreta, FMP na domaćem terenu nije uspeo da parira gostima. Partizan je meč dobio sa 87:57. Utakmica ostaje u sećanju zbog velikog rekorda Novice Veličkovića. 33-godišnji krilni centar je u Železniku u subotu uveče odigrao svoj 472. meč za Partizan i sada ima najviše nastupa za crno-bele u dugoj i trofejnoj istoriji kluba.

Partizan je pobedio FMP u meču 16. kola regionalne košarkaške lige. U utakmici ABA crno-beli su na gostujućem terenu slavili rezultatom 87:57, a duel je prošao u znaku rekorda Novice Veličkovića.

FMP se početkom susreta dobro držao i nije se moglo pretpostaviti da će sve biti rešeno ovako ubedljivom razlikom u poenima za goste. Partizan je iskoristio jedan pad koncentracije da se rezultatski udalji od domaćeg tima, zbog čega je prva četvrtina završena sa 18:6 za crno-bele. Tokom druge deonice debitovao je i Partizanov Džejms Mekadu, koji se predstavio sa nekoliko atraktivnih zakucavanja. FMP je pokušao da se vrati u igru, ali to nisu dopustili Pejdž, Volden, Birčević i Mozli, koji su u ovom periodu dominirali na terenu. Prvo poluvreme je završeno sa 36:21 za goste.

Košarkaški Andree Trinkijerija nastavljaju u sličnom ritmu i već se moglo naslutiti da će FMP biti ubedljivo poražen. Tokom poslednje četvrtine Partizanov tim je gotovo rutinski čuvao svoj koš i napadom održavao veliku prednost.

Utakmica ostaje u sećanju zbog velikog rekorda Novice Veličkovića. 33-godišnji krilni centar je u Železniku u subotu uveče odigrao svoj 472. meč za Partizan i sada ima najviše nastupa za crno-bele u dugoj i trofejnoj istoriji kluba.

Najefikasniji u crno-belom dresu bili su Birčević sa 14 i Janković i Volden sa po 13 poena. Markus Pejdž je meč završio sa koševima za 11. U timu FMP-a dvocifren je bio Đorđević sa 14.

FMP – Partizan 57:87
(6:18, 15:18, 20:23, 16:28)
Hala: Košarkaška dvorana FMP

FMP: Đorđević 14, Pot 9, Uskoković 8, Ulubaj 8, Radovanović 6, Jeremić 6, Pecarski 3, Lazarević 2, Radanov 1, Đoković, Tejić, Rit

Partizan: Birčević 14, Volden 13, Janković, 13, Pejdž 11, Jaramaz 8, Mekadu 8, Tomas 7, Mozli 6, Veličkovič 5, Trifunović 2, Zagorac