Zvezda izvukla produžetak, pa odmah potonula

Izabranici Milana Tomića su od veoma lošeg starta došli u situaciju da ostvare pobedu na terenu “Ponosa Izraela”. Ipak, domaćin je predvođen Vilbekinom odigrao sjajno u dodotanih pet minuta.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su drugi poraz u novoj sezoni Evrolige. Crveno-beli izgubili su na gostovanju Makabiju posle produžetka rezultatom  84:69, u meču trećeg kola elitnog takmičenja.
Zvezda je bila u zaostaku tokom čitavog meča i pune tri deonice se mučila da pronađe pravo rešenje u napadu. Na poluvremnu je gubiloa sa minus devet, dok je poslenji kvartal dočekala sa osam poena zaostatka.
Ipak, ulazak Čovića na startu poslendnje doenice je promenio sliku o igri Zvezde. Iskusni plej je pogodio dve vezane trojke i razigrao saigrače, a posle dva uzastopa poena Dobrića naša ekipa ja prišla na samo poen minusa na nešto više od dva minuta pre kraja. Makabi je potom prokockao dva vezana napada, a Odžo je sa linije penala poravnao rezultat. Beron je promašio šut za tri na desetak sekundi pre kraja, na drugogj strani je viđen isti scenario pa je meč otišao u produžetak. Zvezda nije uspela da iskoristi prihološku prednost u dodatnih pet minuta, a u tome ih je poremetilo sjajano otvaranje Makabija sa pet vezanih poena. Crveno-beli su potpuno stali u napadu i ubacili svega dva poena u produžetku.
Zvezda je imala samo dvojicu dvocifrenih, Perperoglua sa 18 i Dobrića sa 10 poena. Na drugoj strani Vilbekin je ubacio 16 , Kaspi i Volters po 15, dok je Blek ubacio 11 poena.
Zvezdu u nedelju očekuje gostovanje Krki, dok će potom ugostiti Barselonu.