Zvezda rutinski savladala Mačvu (video)

Crveno-beli su bez većih muka stigli do trijumfa rezultatom 3:1. Golove za Zvezdu postigli su Tomane, Bek i Kanjas. Utešni pogodak za Mačvu delo je Mijailovića u završnici susreta.

Crvena zvezda je rutinski pobedila Mačvu, u susretu desetog kola Superlige. Crveno-beli su na stadionu "Rajko Mitić" trijumfovali rezultatom 3:1, golovima Tomanea, Bena i Kanjasa. Utešni pogodak za Mačvu delo je Mijailovića.

Fudbaleri trenera Vladana Milojevića nisu dopustili bilo kakvo iznenađenje – do prednosti su došli već u osmom minutu, čime su najavili laku pobedu protiv gostujućeg tima. I posle ovog gola crveno-beli nastavljaju sa stalnim pritiskom na protivnika, što se isplatilo u 32. minutu, kada je domaćin udvostručio prednost. Navijači Zvezde nisu dugo čekali da njihovi fudbaleri ponovo zatresu mrežu protivnika. Samo pet minuta posle drugog, usledio je i treći gol.

Fudbaleri Mačve pokušali su da igraju borbenije u drugom poluvremenu. Ipak, nekoliko opasnih prodora nije donelo željeni rezultat, ali je zato utešna nagrada stigla u 83. minutu.

"Čestitam igračima oba tima na dobroj igri i pohvalio bih navijače na sjajnom ambijentu. Odigrali smo kvalitetno prvo poluvreme i to me raduje. Ne znam šta se dogodilo u nastavku, ali me zabrinjava to što prikazujemo dobru igru tokom većeg dela meča i onda samo stanemo. Moraću da nađem rešenje za taj problem. Mačva je na meč izašla dosta agresivno, sa dva napadača, ali mi to nismo iskoristili na pravi način. Nedostajao nam je Marin kao glavni igrač u organizaciji, ali to nije opravdanje. Zbog prevencije sam morao da izvedem Rodića iz igre, pa smo kombinovali u odbrani i primili gol iz naivne greške", rekao je posle utakmice trener Zvezde Vladan Milojević.

Crvena zvezda – Mačva 3:1 (3:0)
8' Tomane, 32' Ben, 37' Kanjas – Mijailović 83'
Stadion: Rajko Mitić

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Milunović, Degenek, Rodić- Vulić, Kanjas – Ivanić, Ben, Van la Para – Tomane.

Mačva: Puletić, Pejović, Tošić, Ivić, Jovanović, Jevtić, Marić, Ašćerić, Mijailović, Jeremić, Milosavljević.