Zvezda savladala i Megu za maksimalan učinak na polusezoni

Košarkaši Crvene zvezde produžili su svoj niz nepobedivosti u aktuelnoj sezoni ABA lige. Crveno-beli odneli su trijumf sa gostovanja ekipi Mege rezultatom 68:78, u meču 11. kola regionalnog takmičenja.

Izabranici Milana Tomića su se sjajnim nastupom u drugoj četvtini i dominacijom u skoku pobrinuli da ovoj duel ne opravda epitet derbija kola.
Zvezda je posle par minuta igre stvorila prvo dvocifreno vođstvo, a budići da je rival dosta grešio u napadu i imao očajno šutersko izdanje gosti su nekoliko sekundi pre odlaska na odmor otišli na velikih 19 poena prednosti.

Najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka sezone nije imalo odgovor na veoma konktretnu igru crveno-belih, koji su u 28. minutu imali 20 poena prednosti. Zvezda je u nastavku spustila gas, a Mega je trojkom Mokoke na tri po minuta pre kraja prvi put od samog početka meča imala jednocifren zaostatak. Domaći su uspeli da spuste na minus šest pred poslednjih minut i po, ali je Beron sa dva vezana prodora stavio tačku na duel u Sremskoj Mitrovici.
Amerikanac je na kraju ubacio 14 poena, anajefikasniji u timu pobednika bio je Perperoglu sa 17. Na drugoj strani, Bitadze je ubacio 23 poena, a Ratkovica 11.
Zvezda je okončala polusezonu bez poraza, a u narednoj rundi očekuje je gostovanje Cedeviti, dok će Mega dočekati Igokeu.