Zvezda slavila u nekoliko puta odlaganoj utakmici

U čišćenju tenera od snega pomogli si i fudbaleri i navijači. Golove za Zvezdu postigli su Ben i Boaći, dok je u timu Čukaričkog jedini strelac bio Stojanović.

Crvena zvezda je pobedila Čukarički sa 2:1 u poslednjoj utakmici Superlige koja je igrana u nedelju. Početak ovog meča nekoliko puta je pomeran zbog snega, ali su na kraju fudbaleri imali priliku da igraju na relativno čistom terenu.

U pripremi terena za susret pomogli si i fudbaleri i navijači. Golove za Zvezdu postigli su Ben i Boaći, dok je u timu Čukaričkog jedini strelac bio Stojanović.

Utakmica je počela u nešto ofanzivnijoj igri gostiju koju su na Banovom brdu do pogotka došli u 24. minutu. Puškarić je zakačio Boaćija po nozi, koji je pao u kaznenom prostoru Čukaričkog. Sudija je pokazao na belu tačku, odakle je Ben bio precizan za prvo vođstvo crveno-belih. Njemu je ovo od početka sezone deseti gol.

Domaći tim je krenuo u znatno ofanzivniju igru, što se isplatilo posle samo četiri minuta. Stojanović se dobro snašao i savladao čuvara mreže gostiju.

Samo dva minuta kasnije Boaći je postigao gol kroz ruke golmanu Čukaričkog, za koga se ipak mora reći da je na ovom susretu odradio odličan posao i više puta sačuvao svoju mrežu od ubedljivijeg poraza.

Zvezda je imala još jedna penal u drugom poluvremenu, ali Ben u ovoj situaciji nije dovoljno dobro šutnuo da bi savladao golmana Stevanovića. Čukarički je ostao i bez Kopitovića, koji je zbog dva žuta kartona morao van terena. Igrača manje u ekipi protivnika Zvezda do kraja susreta nije uspela da iskoristi kako bi uvećala prednost.

Crvena zvezda na zimsku pauzu odlazi sa prvog mesta, dok će Čukarički jesenji deo prvenstva završiti kao četvrta ekipa Superlige.

Čukarički – Crvena zvezda 1:2
Stojanović 28 - Ben 24, Boaći 30

Čukarički: N. Stevanović – Đorđević, M. Stevanović, Puškarić, Bogosavac – Docić, Birmančević, Ovusu, Šapić - Tedić, Mudrinski

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Gobeljić – Jovičić, Krstičić – Ben, Ebesilio, Simić – Boa