Ajaks bolji u remiju, Barsa rutinski na "Old Trafordu"

Četvrtfinla serija Lige šampiona nastavljena je remijem u Amsterdamu između Ajaksa i Juventusa rezultatom 1:1 i minimalnom pobedom Barselone na gostovanju Mančester junajtedu.

Fudbaleri Ajaksa predvođeni Dušanom Tadićem ponovo su pokazali zube jednomo od favorita za osvajanje trofeja. Tokom većeg dela meča su imali inicijativu, uputili skoko trostruko više udaraca ka golu rivala, međutim gosti iz Torina su delovali smireno i na kraju upisali rezultat koji im itekako ogovara pred revanš pred svojim navijačima.
Juventus je poveo iz jedinog šuta u okrvir gola na meču i to u poslednjim sekundama prvog dela. Kanselo je fenomenalo proigrao Ronalda koji je uspešno realizovao zicer. Obično gol pred odmor dodatno poremeti protivnika, međutim to nije bio slučaj kada je u pitanju ovaj duel. Ajaksu je bilo potrebno svega nekoliko sekundi igre u nastavku za poravanje. Neres je oduzeo loptu na nekih 50 metara od gola, vukao ju je do kaznenog prostora i desnom, slabijom, nogom savladao Ščesnog. “Kopljanici” su nastavili u istor ritmu, a odbrana Juventusa je bila na mukama. Gosti su retko boravili na polovini protivnika, ali su i pored toga mogli do pobede, međutim opasan šut Dijega Koste u 85. minutu je završio na stativi.

Barselona je brzo uspostavila kontrolu nad duelom sa Junajtedom, a u tome joj je pomogao i rani gol. Igrao se 12. minut kad je posle udarca Luisa Suareza    Luk Šo zakačio loptu i prevario svog golma.
Domaći su u nastavku pokušavali da pariraju, međtuim Barslona je sigurnom igrom držala rivala na distanci i na kraju obezbedila kapital pred revanš pred svojim navijačima.