Bravo za naše tenisere: I Kecmanović u polufinalu!

Meč je obeležila veoma tvrda borba u kojoj su tokom tri seta viđena samo dva brejka, oba u režiji našeg talentovanog igrača.

Miomir Kecmanović upotpunio je veoma uspešan dan naših tenisera na turniru u Kicbilu. Mladi srpski as biće drugi naš predstanik u polufinalu turnira u Austriji, a na tom putu eliminisao je Argentinca Frederika Delbonisa rezutlatom 2:1, po setovima 6:4, 6:7 i 7:5.

U prvom setu presudio je brejk u petom gemu u korist Kecmanovića. Mnogo veća borba viđena je u drugoj deonici u kojoj su rivali bili sigurni prilikom serviranja. Pobednika odličio taj-brejk, a rezultatsku klackalicu prekinuo je Delbonisov mini brejk za 6-4, posle kojeg je Argentinac odservirao za izjednačenje. Treći set je doneo reprizu drugog, tačnije sve do poslednjeg 12 gema. Do tada su rivali čuvali servise,  a potom je Kecmanović odigrao najbolje u pravom trenutku i stigao do tri brejk, set i meč lopte. Iskoristio je drugu i obezbedio borbu za ulazak u finale.

Kemanović će na tom putu ukrstiti rekere sa najprijatnijim iznenađenjem turnira Švajcarcem Markom Huslerom, koji je trenutno 303. teniser sveta.