Brnabić: Netačne informacije da će izbori biti 17. decembra

|   Info
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da su netačne informacije koje su objavili pojedini mediji, pozivajući se na "rekla-kazala i tračeve" iz Vlade, da će izbori biti 17. decembra i istakla da će mediji uskoro čuti kada će Vlada poslati obrazloženi predlog za raspuštanje Skupštine.
Foto: Služba za saradnju sa medijima Vlade Srbije

 

Izvor: FoNet)

Brnabić je novinarima, posle otvaranja prvog industrijskog biološkog potrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Beogradu, rekla da će budžet za narednu godinu biti usvojen pre raspuštanja parlamenta, navodeći da je on spreman i da će se u proceduri naći početkom oktobra.

Budžet će obezbediti povećanje penzija, plata u javnom sektoru i minimalca koji premašuje 402 evra, rekla je Ana Brnabić.

Nisam na sednici Vlade rekla datume, ponovila je ona i dodala da je vlast "uvek spremna" za izbore.

Bolje pre, nego kasnije, istakla je Ana Brnabić, navodeći da je TV N1 objavila informaciju o 17. decembru kao datumu za izbore, "na osnovu tračeva, bez da ste me pitali ili tražili potvrdu".

Ko meni određuje mandat? Opozicija je tražila raspisivanje i održavanje izbora do kraja godine. Nije mi Aleksandar Vučić ograničio mandat, već izlazimo u susret opoziciji, rekla je premijerka.

Upitana za nove akcije kosovske policije na severu Kosova, Brnabić je navela da se nastavlja teror Aljbina Kurtija, čiji je cilj da protera Srbe sa Kosova.

Ana Brnabić je rekla da Srbija prati situaciju, u kontaktu je sa Kforom i međunarodnim zajednicom.

Ona je ušla u raspravu sa novinarkom N1 odgovarajući na pitanje o umešanosti potpredsednika Srpske liste Milana Radoičića, poručujući da ta televizija ima sve informacije i prenosi "svaku Svečljinu reč kao da je sušta istina, kao da je sam Bog rekao".

Kako Svečlja kaže da se neko leči na Vojnomedicinskoj agenciji, a vi potrčite da proverite da li je neko na VMA. Ja verujem da svi imate sve infomacije, eto pitajte Prištinu, prenesite sve to, rekla je Brnabić, na šta joj je odgovoreno da je vlada u Prištini objavljivala infomracije, dok je Beograd ćutao tri dana.

Ne, nismo ćutali tri dana, opet govorite neistinu. Aleksandar Vučić se obratio javnosti to veče, Petar Petković je dožao konferenciju za mediju, rekla je Ana Brnabić.

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar