Čas futsala petostrukim prvacima sveta!

Futsal reprezentacija Srbije upisala jednu od najvećih pobeda u svojoj istoriji. Naši “orlovi” savladali su selekciju Brazila u “Čairu” rezultatom 3:0, u prvoj od dve kontolne utakmice sa petostrukim prvakom sveta.

Na krilima velike podrške sa do poslednjeg mesta ispunjenih tribina, sjajnih odbrana našeg golmana Miodraga Aksentijevića, te srčane i borbene igre svih u crveniom dresovima, naš tim je prekinuo impresivni niz pobeda “karioka” I na najlepši moguči način ulepšao ovaj praznik fudbala.

Žustro je počelo na parketu “Čaira”. Naši momci krenuli su bez ikakvog respekta prema favorizovanom rivalu. Igralo se veoma dimanično i bez faulova, te su se šanse pred oba gola ređale kao na traci. Nama je nedostajala koncentracija u završnicama napada, dok Brazilci nisu imali rešenje za veoma raspoloženog golmana Aksentijevića. Posle šanse koju je imao Fips u 8. miutu, kada je naš čuvar mreže ponovo fenomenalno intervenisao, Brazil je polako počeo da nameće dominaciju. Južnoamerički majstori na petoparcu su pleli mrežu ispred našeg gola, dok je Srbija bila primorana da čeka šansu iz kontri. “Orlovi” su nekoliko puta uspeli u svojoj nameri,  ali je nedostajao boji završni udarac. Publika je prepoznala napore naše ekipe i dala dodani vetar u leđa te je moćni Brazil konačno poklekao. Na četiri minuta do odlaska na odmor Pršić je odlično reagovao na odbijenu loptu posle prekida i doneo veliko slavlje u “Čairu”. Gosti su potom nastavili sa opsadom našeg gola, pogodili su i stativu, ali se rezultat do odmora nije menjao.
Brazil je u nastavku spustio gas, ali daleko od toga da nije pretio našem golu, međutim Aksentijević je nastavio sa bravurama. Gosti su polako gubili samopouzdanje pred našim golom, njihovi napadi bivali su kraći, što je naš tim iskoristio za češći boravak na protivničkoj polovini. Vukadinović je imao veliki šansu da ponovo podigne publiku na noge, međutim to je pošlo za rukom Tomiću, koji je u 31. minutu zakucao loptu u mrežu Brazilaca.
Veliki zaostatak primorao je goste na novu opsadu našeg gola, napadali su u serijama i sa petorocim u polju. Ipak, umesto gola za priklučak, usledio je nokaut. Pršić je iskoristio odustvo protivničkog golmana i na kraju overio veliku pobedu naše ekipe. Pršiću je ovo bio drugi golna meču, ali epitet igrača utakmice svakako je poneo golman Aksentijević.
Našoj selekciji slede kvalifikacije za plasman na Svetsko prvenstvo i nema sumnje da su provere sa Brazilcima sjajna uvertira i priprema za novi ciklus.