Hamilton pobednik turbulentne trke na Muđelu

Luis Hamilton vratio se na pobedniki kolesek u Formuli 1. Aktuelni šampion za volanom Mercedesa odneo je trijumf na trci za Veliku nagradu Toskane i time načinio novi korak na putu ka odbrani titule.

U veoma turbulentnoj trci na stazi  Muđelo, na kojoj se uglavnom voze moto trke, drugo mesto pripalo je drugom vozaću Mercedesa Valteriju Botasu, dok je treće najbolje vreme imao  Aleks Albon iz Red Bula.

Čak osam od dvadeset vozača nije završilo trku. Posledica je to velikog udesa u 6. krugu, kada su se sudarili Magnusen, Đovinaci, Latifi i Sainc. Novi veliki incident se dogodio u 44. krugu, kada je Lens Strol izleteo sa staze, bolid se smrskao i usledio je novi prekid. Po novom povratku na stazu Hamilton je rutinski sačuvao prvo mesto i pobedu, a dobio je i dodatni bod za najbrži krug.

Danijel Rikardo za volanom Renoa završio je kao četvrti, ispred Serhija Pereza u Rejsing Pointu. Bodove su još redom osvojili i Lando Noris u Meklarenu, Danil Kvjat u bolidu Alfa Taurija, zatim piloti Ferarija Šarl Lekler i Sebastijan Fetel, dok najobljih deset kompletira iskusni Kimi Rajkonen.

Hamilton vodi u ukupnom poretku sa 190 bodova, drugi je Botas sa 135, dok je treći Maks Verštapen sa 110 bodova.
Karavan se sada seli u Rusiju, a naredna trka na programu je 27. septembra.