Kraj serije, Zagorac promašio pobedu

Partizan je imao priliku da trojkom reši utakmicu u svoju korist, međutim šut Zagorca u poslednjim sekundama duela nije imao ni jačinu ni preciznost.

Košarkaši Partizana doživeli su prvi neuspeh u Top16 fazi Evrokupa. Crno-beli izgubili su na gostovajnu ekipi Darušafake rezultatom 65:63, u meču trećeg kola grupe E.
Izabranici Andree Trinkijerija pružili su veoma bledu partiju, ali su i pored toga mogli da upišu veliki trijumf u Istanbulu. Partizan je imao priliku da trojkom reši utakmicu u svoju korist, međutim šut Zagorca u poslednjim sekundama duela nije imao ni jačinu ni preciznost.
Crno-beli su bili na visini zadatka u drugoj deonici kada su preokrenuli rezutlat I stigli do šest ponea prednosti.
Kontrolisao je Partizan situaciju i na početku drugog poluvremena, poveo sa 36:30, ali je usledio neshvatljiv pad, Darušafaka je pojačala odbranu i serijom 14:2 došla do vođstva 44:38.
Novi nalet našeg predstavnika usledio je u finišu meča kada se dobrom odbranom izborio za neizvesnu završnicu.Tačno minut pre MekAdu je pogodio oba bacanja i približio Partizan na samo poen minusa, ali je u narednom napadu Braun vratio tri razlike. Pogodio je i Zagorac dva slobodna bacanja, a nakon odbranjenog napada  isti igrač je promašio šut za pobedu.
Zagorac, Pejdž i MekAdu su postigli po 13 poena, kao i kod Darušafake Demir. Partizan će već naredne nedelje imati priliku da nadoknadi propušteno jer će pred svojim navijačima igrati novi meč sa Darušafakom.