Marjanović peti u finalu Evropskog prvenstva

Marko Marjanović nije uspeo da osvoji medalju na Evropskom prvenstvu u Glazgovu. Svoje prvo finale u skifu na kontinentalnim šampionatima naš reprezentativac je završio na petom mestu.

Marjanvoić je u veoma dinamičnoj trci ostvario rezultat 6:53.54 i za svega jednu stotinku ostao bez četvrtog mesta koje je pripalo Poljaku Vegricki Šimčuku. Evropski šampion postao je Norvežanin Borč , srebro je prigrabio Litvanac Griskonis (6:50.68), a bronzu Švajcarac Roeoelsi (6:52.06). Poslednji u finalu bio je Rus Rabčev (7:00.50).

Marjanović je silovito startovao i prvih 500 metara bilo je na vodećoj poziciji, međutim u u poslednju četvrtinu trke ušao kao četvrtoplasiran, dok u samom finišu nije imao snage da se umeša u borbu za medelju.