Nezaustavljivi Jokić oborio još jedan NBA rekord

Nikola Jokić je pobedi Denvera doprineo sa čak 47 poena, osam skokova i pet asistencija. Istovremeno, postao je i prvi igrač sa prostora nekadašnje Jugoslavije koji je u ligaškom delu sezone na jednoj utakmici postigao toliki broj poena. U tome je prestigao košarkaške legende poput Predraga Stojakovića, Tonija Kukoča i Dražena Petrovića.

Nikola Jokić je imao još jedno uspešno veče u NBA. Srpski košarkaš je u meču Denvera i Atlante došao do novog rekorda svoje karijere.

Denver je Atlantu pobedio rezultatom 123:115, Jokić je trijumfu doprineo sa čak 47 poena, osam skokova i pet asistencija. Na parketu je proveo 37 minuta uz odličan šut iz igre gde je uspešan bio u 16 od 25 pokušaja. Samo u prvoj četvrtini ubacio je protivniku koševe za 18 poena.

Jokića je u pobedničkom timu najbolje pratio Barton sa 28 poena. U Atlanti se istakao Trej Jang sa 29 poena i 12 asistencija.

Nakon meča novinari su hteli izjavu od srpskog košarkaša, a priliku su iskoristili i da mu čestitaju Božić, na šta im je on na srpskom odgovorio tradicionalnim pozdravom "Hristos se rodi".