Nole bez polufinala, Federerova lekcija i revanš

Nole je tako posle osam godina okonačao Završni masters pre polufinala, time je propustio priliku da se bori za trofej ali i šansu da i ovu sezonu završi na liderskom mestu ATP liste.

Novak Đoković neće igrati u polufinalu Završnog mastersa u Londonu. Srpski teniser završio je seznu porazom od Rodžera Federera rezutlatom 2:0, po setovima 6:4 i 6:3, i time stavio tačku na nastupe u ovoj sezoni.

Prvi okršaj dva teniska velikana nakon antologijskog dvoboja u finalu Vimbldona u potpunosti je pripao Švajcarcu.

Federer je u direktnoj borbi za ulazak u polufinale odigrao perfektan prvi set, pa moždai najobolji tokom svih dosadašnjih 49 duela sa Đokovićem. Napravio je samo jednu neiznuđenu grešku i dopustio Novaku svega tri poena u svojim servis gemovima. Novak se mučio na servisu, pravio duple greške i time pomogao rivalu da stigne do klučnog brejka u trećem gemu.
Đoković je svoju priliku za brejk dočekao tek u trećem gemu drugog seta, međutim nije uspeo da poremeti veoma sigurnu igru Švajcarca. Šta više, na ovaj nalet Đokovića Federer je odgovorio novim brejkom za 3:2, a potom ga odmah potvrdio. Iskusni Švajcarac je u nastavku odigrao sa dosta samopouzdanja i time upisao prvu pobedu nad Đokovićem još od 2015. godine.
Nole je tako posle osam godina okonačao Završni masters pre polufinala, time je propustio priliku da se bori za trofej ali i šansu da i ovu sezonu završi na liderksom mestu ATP liste.