Odlična igra i pobeda Zvezde u meču sa Cedevita Olimpijom

Meč u dvorani "Aleksandar Nikolić" završen je sa 88:73. Pobeda u ovoj utakmici rezultatski je važna zato što je korak bliže plasmanu crveno-belih u plej-of ABA lige.

Crvena zvezda je pobedila Cedevita Olimpiju u meču 20. kola regionalne košarkaške lige. Ekipa iz Beograda je na domaćem terenu slavila rezultatom 88:73, a utisak je da su košarkaši trenera Šakote do trijumfa stigli gotovo rutinski, u duelu u kojem gosti iz Ljubljane nisu uspeli da pruže ozbiljniji otpor.

Pobeda u ovoj utkamici rezultatski je važna zato što je obezbedila crveno-belima plasman u plej-of ABA lige.

Već od početka meča košarkaši Zvezde najavili su odličnu igru. Utakmicu su otvorili serijom od 8 poena, a domanicija na terenu se u većoj ili manjoj meri nastavila do kraja. Prvu četvrtinu su dobili rutinski sa 17 poena prednosti. Cedevita Olimpija je uspela donekle da podigne nivo igre u drugoj deonici, ali to nije bilo dovoljno da se smanji zaostatak sa kojim se otišlo na poluvreme. Prvo je za goste završeno sa minusom od 18 poena.

Treću čevrtinu ekipa iz Ljubljane uspela je da dobije sa razlikom od samo jednog koša, ali Zvezda ipak nije dopustila iznenađenje na kraju utakmice.

Najbolji u timu crveno-belih bio je Marko Jagodić Kuridža sa 18 poena. Panter i Beron su ubacili koševe za po 14, dok je Braun imao devet poena.

Majkl Hopkins se istakao u timu Cedevita Olimpije sa 18 poena. Blažič je veče završio sa 13. Dvocifren učinak sa po deset poena imali su i Krušlin i Artis.

"Pre svega čestitam igračima za pobedu koja je ostvarena ubedljivo i na tome što smo uspeli da nadoknadimo razliku što je bio jedan od zadataka. Početak je bio baš kako treba, a jedini problem koji smo imali u prvom poluvremenu je bio ofanzivni skok jer je Cedevita Olimpija imala 11 istih u prvom poluvremenu. Završili su sa 14, ali ne možete sve da zaustavite u igri protivnika. Gledamo napred, gledamo utakmice koje će biti odlučujuće za plej-of", rekao je posle meča trener Zvezde Dragan Šakota.

Ovo je za Crvenu zvezda bila 13. pobeda u regionalnom prvenstvu.

KK Crvena zvezda mts – Cedevita Olimpija 88:73
( 28:11, 18:17, 18:20, 24:25)
Crvena zvezda mts: Panter 14, Braun 9 (4as), Perperoglu 3, Davidovac, Lazić 8, Beron 14, Gist 7 (4sk), Lukas 2, Jagodić-Kuridža 18, Dženkins, Odžo 5, Štimac 8 (8sk).