"Orlovi" ispustili pobedu nad Hrvatima

Izabranici Nenada Peruničića su imali veliku šansu, gol prednosti u poslednjem minutu, tako da je slađa polovina plena pripala Hrvatima.

Rukomeši Srbije remizirali su sa selekcijom Hrvatske rezutlatom 25:25, u meču trećeg kola kvalifikacija za plasman na naredno Evropsko prvenstvo.
Pred skodo 8000 navijača u “Areni”, “orlovi” su pokazali veliku želju da savladaju rivala koji pripada samom svetskom vrhu. Izabranici Nenada Peruničića su imali veliku šansu, gol prednosti u poslednjem minutu, tako da je slađa polovina plena pripala Hrvatima.
Naši momci su započeli u grču pa su brzo suočili sa zaostakom od tri gola. Sredinom poluvremena naš tim je uspeo da pronađe dobitnu kombinaciju u napadu, odlično je funkcionisao napad preko pivota, dok je rapoloženi Kukuć obezbedio elag na poluvremenu.
U nastavku još bolja igra Srbije. Iz čvrste defanzive naš tim je poveo sa dva razlilke. Potom je u dva navrata imao šansu za ti gola viška, međutim naši momci su promašivali zicere. Kazne je brzo stigla pa su rivali stilgi do nove minimlane prednosti. Ipak, Vanja Ilić je uzvratio sa dva brza gola, pa je naš tim u poslednjem minutu imao  25:24. Selektor Peruničić je uzeo tajm-aut i upozorio da opasnost preti od Duvnjaka i upravo je on 30 sekundi pre kraja izjedačio na 25:25. Srbije je imala poslednji napad, ali nije bilo prave pretnje po gol protivnika.
Dva rivala će se ponovo sastati za tri dana u Zadru.