Partizan plesao na debiju Stanojevića

Od starta se videlo da su crno-beli krenuli sa više htenja i angažovanja nego na nekim dosadašnjim utakmicama. Domaćin je gospodario terenom i propustio da zabeleži još ubedljiviju pobedu.

Ubedljiva igra i sigurna pobeda Partizana obeležili su novi debi trenera Aleksandra Stanojevića. Njegovi izabranici salvadali su Rad u Humskoj rezultatom 3:0 u meču sedmog kola Superlige Srbije.

Od starta se videlo da su crno-beli krenuli sa više htenja i angažovanja nego na nekim dosadašnjim utakmicama. Od prvog minuta su zaklučali loptu u svom posedu i gradili akcije na protivničkoj polovini. Bedem “građevinara” popustio je u 30. minutu nakon što je Marković odigrao glavom u petercu gostiju, a Stojsavljević skenuo loptu u sopstvenu mrežu. Vodeći gol rasteretio je igrače Partizana koji su do odlaskaa na odmor imali još nekoliko izglednih prilika, a najboju Urošević u 40. minutu kada je pogodio prečku.
Detaaj koj je goste ostavio bez nade dogodio se početkom drugog dela. Defanzivac Rada Đorić dobio direktan crveni karton nakon starta nad Sadikom i doneo nove muke timu Zorana Njeguša. Samo nekoliko sekundi kasnije mladi Stevanović je postigao prelep gol i još jednom pokazao da je pravi biser srpskog fudbala.
Crno-beli nisu imali nameru da se zaustave. Usledili su novi pokušaji, ali je treći gol domaćina ipak pao posle penala. Asano je izborio najstrožu kaznu u 81. minutu, a Sadik matirao golmana Markovića.

Partizan se ovom trijumfom vratio na pobednički kolosek tako da u lepom rapoloženju dočekuje naredni okršaj u kvalifikacijama za Ligu Evrope, dok se Rad okreće duelu sa Javorom.