Partizan savladao Igokeu tek posle drame u završnici (video)

Utakmica u Laktašima završena je rezultatom 73:75. Partizan je imao veliku podršku navijača, koji su sjajnom atmosferom dočekali i ispratili svoj omiljeni tim. Košarkašima Andree Trinkijerija sada sledi nastavak takmičenja u Evrokupu. Posle pobede nad Venecijom u gostima, u utorak u Štark areni dočekuju Tofaš.

Partizan je pobedio u prvom meču nove sezone košarkaške ABA lige. Crno-beli su na izuzetno teškom gostovanju Igokei do trijumfa došli posle velike borbe i drame u završnici.

Utakmica u Laktašima završena je rezultatom 73:75. Crno-beli su tokom prve četvrtine uspevali da održe blagu rezultatsku prednost, da bi tokom druge deonice meča imali deset poena u plusu, iako je domaćin uspeo da smanji samo na pet do poluvremena.

U nastavku susreta Partizan je ponovo uspeo da se rezultatski odvoji i stekne dvocifrenu prednost, ali su borbeni košarkaši Igokee odbili da se predaju, smanjili razliku i u poslednjoj četvrtini čak došli i do minimalnog vođstva. U završnici je popustila koncentracija igračima oba tima, što je donelo nekoliko promašaja, ali su ipak precizni bili Gordić i Janković, za trijumf crno-belih.

Partizan je u Laktašima imao veliku podršku navijača, koji su sjajnom atmosferom dočekali i ispratili svoj omiljeni tim. Košarkašima Andree Trinkijerija sada sledi nastavak takmičenja u Evrokupu. Posle pobede nad Venecijom u gostima, u utorak u Štark areni dočekuju Tofaš.

Igokea – Partizan 73:75
(25:26, 13:17, 19:19, 16:13)

Igokea: Evans 2, Simeunović, Cvetković 16, Talić 2, Lešić 10, Kariniauskas 3, Kliford 4, Stević 5, Von 22, Ilić, Kočić, Tomas 9

Partizan: Valden 11, Zaograc 5, Pejdž 7, Gordić 5, Parahovski 4, Jaramaz 13, Veličković 9, Birčević 8, Janković 8, Tomas, Pejners 2, Mozli 3