Poraz Radničkog od Vojvodine, Lalatović isključen posle sukoba sa navijačima (video)

Trener Novosađana je posle burne rasprave i razmene uvreda sa navijačima na zapadnoj tribini isključen sa utakmice, zbog čega je tokom drugog poluvremena susret posmatrao sa istočne tribine. Radnički je poveo već u devetom minutu, ali je posla toga domaća ekipa stala, što su Vojvođani iskoristili da izjednače preko Matića, na centaršut nekadašnjeg fudbalera Radničkog Drinčića i to u 33. minutu. Preokret i pobedu novosadskom timu doneo je Mladen Devetak u 77. minutu.

U prvoj utakmici osmog kola prvenstva Srbije Radnički je na domaćem terenu izgubio od Vojvodine sa 2:1. Ovo je drugi uzastopni poraz Nišlija u Superligi i prvi ove sezone na domaćem terenu. Susret je obeležio i sukog trenera Vojvodine Nenada Lalatovića, koji je prošle sezone sa velikim uspehom vodio ekipu sa Čaira. Trener Novosađana je posle burne rasprave i razmene uvreda sa navijačima na zapadnoj tribini isključen sa utakmice, zbog čega je tokom drugog poluvremena susret posmatrao sa istočne tribine.

Radnički je poveo već u devetom minutu, ali je posla toga domaća ekipa stala, što su Vojvođani iskoristili da izjednače preko Matića, na centaršut nekadašnjeg fudbalera Radničkog Drinčića i to u 33. minutu. Preokret i pobedu novosadskom timu doneo je Mladen Devetak u 77. minutu.

"Utakmica je bila puna naboja i tenzije. Suočila su se dva dobra tima. Radnički je bio sjajan u prvih 20-ak minuta kada je stvorio par prilika i dao gol . Mi smo uspeli da se vratimo i postigli izjednačujući pogodak u pravom trenutku. U drugom poluvremenu smo pokušali da pobedimo preko kontri i polukontri i na kraju smo uspeli da slavimo posle fenomenalnog udarca Devetka. Bilo je teško igrati ovde, Radnički je kvalitetan tim i samim tim ova naša pobeda dobija na težini" , rekao je posle meča pomoćni trener Vojvodine Dragan Šarac.

Trener Radničkog Milorad Kosanović je očekivao borbenu utakmicu, a igrom svog tima je samo delimično zadovoljan, uz zaključak da je potrebno još dosta rada kako bi niška ekipa postala ozbiljan sastav.

"Očekivali smo ovakvu utakmicu. Neizvesnu, čvrstu, tvrdu… Mi nismo iskoristili naše šanse, a nažalost primili smo dva gola praktično bez prave šanse i ponovo izgubili utakmicu kao protiv Čukaričkog, bukvalno iz jednog udarca na gol. Nije dobro ovako gubiti utakmice, ali ako ima nešto dobro u svemu ovome to je što smo konačno počeli da ličimo na ekipu. Ipak, ovo je još uvek daleko od onoga što jedan ozbiljan tim treba da radi. Imamo još mnogo toga da uradimo. Tokom jeseni treba da kako znamo i umemo ostanemo pri vrhu tabele, pa da na zimu vidimo gde smo I šta smo i šta treba da uradimo kako bi ostvarili ciljeve u ovoj sezoni", zaključio je posle utakmice Kosanović.

U devetom kolu Superlige Radnički gostuje Inđiji, dok će Vojvodina dočekati Voždovac.

Radnički – Vojvodina 1:2
Stadion "Čair", Niš
Sudija: Novak Simović

Radnički: Nikola Petrović, Stefan Đorđević (Stevanović od 57, Ivan Ostojić, Aleksandar Todorovski, Taras Bondarenko, Nermin Haskić, Nikola Čumić (Knežević od 89. minuta), Rebin Sulaka, Stefan Mihajlović, Dušan Pantelić, Veljko Batrović (Meleg od 62. minuta)

Vojvodina: Emil Rockov, Mladen Devetak, Marko Đurišić (Topić od 87. minuta), Siniša Saničanin, Bojan Matić (Nikolić od 75. minuta), Nikola Drinčić, Petar Bojić, Aranđel Stojković, Ranko Veselinović, Ognjen Đuričin (Đemović od 61. minuta), Eze Vinsent